CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

Negeri Perak penuh misteri

aku ni orang Peghak jati.... memang keturunan salah silah kedua-dua belah pihak mak+bapak  ...
twins Post at 26-5-2011 09:36

oooo... orang dulu2 perak ni memang kaya.. tapi diorang ni sesama sendiri dengki dan tamak... nakkan harta semua nak bolot last nak mati pun seksa... makan harta orang..

nak tanya kepada sesiapa yg tau..
katalah kalau org tu keturunan mandhailing marga Nasution, adakah ...
immortallez Post at 26-5-2011 09:36

ye... tu tunjukan dia ada darah mandhailing belah sana... tapi ada yang letak ada yang xletak...

pancung kepala ???  kenapa???
twins Post at 26-5-2011 10:02

hahahhaa... lawaklah aku gurau2 jelah... bila aku dengar cerita dari forumer kita pasal mandhailing di selangor ni... tu yang aku cakap kena pancung kepala... hahahaha....

ye... tu tunjukan dia ada darah mandhailing belah sana... tapi ada yang letak ada yang xle ...
eazzad Post at 26-5-2011 10:05

kalau nama org tu Azman Nasution...kat IC letak nama bapak dia sekali tak?
contohnya Azman Nasution bin Abu Bakar
atau Azman Nasution saja

setahu aku diorang letak nama bapak dia sekali...

oooo... orang dulu2 perak ni memang kaya.. tapi diorang ni sesama sendiri dengki dan tamak... na ...
eazzad Post at 26-5-2011 10:04

memang betul.... sebab tu la kekayaan tu tak sampai ke cucu-cicit.... harta yg bertimbun2 tu hanya sampai ke 2nd atau 3rd generation jer.....

Follow Us
hahahhaa... lawaklah aku gurau2 jelah... bila aku dengar cerita dari forumer kita pasal ma ...
eazzad Post at 26-5-2011 10:07

uishhhh..... tu yg terkezutt aku sekejap.... takkan zaman2 moden ni pun nak main pancung2 segala.....

lampu_liplap...
harap dpt dipost kan juga citer pasal rumah arwah pakcik tu kat thread Rumah Berhantu oleh Sang Pertala
mungkin ada yg tak masuk benang ni, so boleh baca kat thread sana
menarik citer tu..

memang betul.... sebab tu la kekayaan tu tak sampai ke cucu-cicit.... harta yg bertimbun2  ...
twins Post at 26-5-2011 10:13

itulah pasal... tau xape...

uishhhh..... tu yg terkezutt aku sekejap.... takkan zaman2 moden ni pun nak main pancung2  ...
twins Post at 26-5-2011 10:14

hahahaha aku saha je gurau...

setahu aku diorang letak nama bapak dia sekali...
eazzad Post at 26-5-2011 10:11

thanx diatas penjelasan
kalau yg nama Mior, Megat tu keturunan apa ya eazzad

sebenarnya mior ni keturunan raja jugak... megat pun keturunan raja jugak... tapi aku adalah junior aku ni dia ada pangkat mior.. dia cerita...

dia ni keturunan ke 4 dari sumatera... keturunan dia ni kaya dan berdarah raja... keturunan dia ni memang nak dibunuh kat sana jadi diorang larikan diri ke perak... pastu dia cakap diorang letakkan nama mior... pastu dia kata lagi... nanti bila keturunan dia yang ke 7 akan dapat harta kat sumatera tu nanti.... sebab diorang sembunyikan harta tu... kata junior aku dululah masa kat poli... pastu dia pulak duk kat kuala kangsar.... pastu dia pun pelik kenapa dia leh cerita hal ni... sedangkan dia cakap xleh cerita diorang kena sembunyi macam tulah... tapi aku xtanyalah pulak dia tu mandhailing ke ape...

Reply 170# kazman

haaa boleh jadi jugak...sebab mungkin nenek moyang kita tu adik beradik/sepupu sepapat...tu lah saya pun memang tgh nak carik susur galur...bila tnya kat org tua sdiri, dia lgsung tak nak membantu...tu yg bila tau ada forumer yg sama2 asal mandailing, tu yg saya excited tu..mungkin lah mana tau kan, daripada korang baru saya dapat kenal susur galur keluarga sendiri...

aku lagilah terbantut terus... hehehhhe... jadi elok jugak nanti kalau kita jumpa.... hehehhee....

tapi kalau mandhailing ni.. ada 1 lagi rangkuti.... rangkuti ni adalah orang2 yang berilmu tinggi... mereka ni ada pendamping... ataupun penjaga.... yang penjaga ni adalah dari kayangan2 macam tulah setahu aku.... pastu dia mesti ada kawan dengan harimau... masa aku soreh2 1 orang mandhailing ni dia cakap... harimau tu akan jinak dengan mandhailing secara xlangsung... macam tulah... boleh kata dalam katun HEMAN.... hehehhehe

Reply 194# eazzad

kalau pasal pendamping ni, rasanya family aku pun ada...tapi ni bukan jenis saka tak tentu hala carik waris...ni jenis jaga anak cucu...dulu masa mak aku mengandungkan kami adik beradik, mak aku selalu dilawati perempuan bertudung labuh...lepas dah pastikan mak aku ok, dia hilang..perkara sama berlaku pada kakak ipar aku masa dia tgh mengandung jugak...salah sorg makcik aku(adik bapak aku) pernah disuruh keluar dari rumah oleh sorang pakcik tua ni...makcik aku pun ikut je la ckp org tua tu tnpa persoalkan apa2 pun...lepas beberapa jam, makcik aku balik ke rumah dia semula...dia nampak ada 2org indonesian tgh baik punya tido kat hall dia...disyaki penyamun (sebab pakai serkup kepala dgn parang elok tergenggam di tangan masing2)..makcik aku terus panggil polis dtg rumah dia kasi tngkap indo2 tu...even masa di bawak ke balai pun dorg masih tido lg...mungkin orang tua tu ialah jelmaan penjaga keluarga kami yg selama ni perhatikan dan menjaga keselamatan kami...wallahualam

ahh.. macam tulah yang aku tahu.. mandhailing2 ni benda2 ni bukan saka... tapi dia adalah penjaga keturunan... aku rasa benda2 ni pada orang2 yang macam keluarga ko x?? keturunan raja mandhailing ke??

wah hebat jugakkan... boleh tidur kat ruang tamu tu.. kelakar je.. senang betul keje polis... salah masuk pintu lahhh...

Salam..dasat gak ye org2 dulu2..terkesima jap menelaah susur galur u all..apa yag pasti mak akk mmg anak jati Parit & arwah abah anak jati Malim Nawar..x salah org Bt 8..klu dego2 cter dr arwah opah,moyang lelaki asal dr Pakistan (dtg berdagang kat Tanah Melayu)deme dtg semua jenis pki2 tarbus gtu..kawin gan moyang pompuan asal dr China,Yunan..gtu lah..

Itula mne yg ngikut rupe moyang lelaki..cantik persis bolywood tapi mane yg ikut moyang pompuan dah mcm org cine..Ezzad cer kamu cter2 skit psl sejarah Malim Nawar..kat ctu pun leh tahan misterinye...

mamakael.. eazzad ni bukan orang asal malim nawar... tapi bolehlah cerita masa kisah seorang pesakit tu...

Reply 175# eazzad
oh.. nasib baik sy perempuan dan bukan pelajar UPSI LAGI
apapun thread yg menarik, x tahu pulak Perak ni simpan byk kisah angker

Reply 195# ekjoz_double

Cerita pasal pendamping ni..saya teringat apa yg berlaku kat diri sendiri..20 thn lepas..biarlah jd iktibar kpd semua org jgn buat tak tentu hala & jgn sekali2 derhaka pd ibu bapa..
Pernah saya berselisih faham dgn arwah mak sampai dia menangis..lepas tu saya jadi hilang arah..muka naik kebas dari bawah dagu hingga sampai ke hidung..nasib baik masa tu dah cuti sem jadi saya mengadu kt arwah bapak..

Dia baca sikit2 pastu hembus kt muka saya. Alhamdulillah lega sikit tp tak baik sepenuhnya. Esok harinya atau hujung minggu tu (lupa dah tarikh) dia bawak saya jumpa anak sedara dia (Ustaz A) yg pakar dlm hal2 mistik begini. Ustaz A pegang tengkuk saya dan 'berdialog' dgn entiti tu..Lama jugakla..

Lepas tu  Ustaz A kata, takde apa-apa ni..makhluk tu marah kt saya sbb ada buat salah dgn mak..tu saya mengaku salah saya..dan dia sebut lagi..

Makhluk tu tak  mahu keturunan dia masuk neraka dan dia akan jaga supaya jika ada sebarang dosa/kesalahan biar dibalas di dunia shj bkn di akhirat nanti.

Pengajarannya di sini ialah jgn sekali2 derhaka pd ibu bapa..atau cuba buat doasa besar yg lain..sbb balasan dibayar cash..takde nak tunggu sampai akhirat kelak.

Pendamping keturunan kami ni bukan jin..tu yg saya pasti sbb dah minta tolong Eazzad scan ..