adrienero Publish time 1-6-2007 06:34 PM

xpenah tp mmg kerap tukar minyak rambut..tp kebanyakan minyak zaitun dan minyak baby johnson jer.....

Uncle_K Publish time 1-6-2007 06:41 PM

basuh kepala dengan ECPI.. then guna holistic Bath

geenie Publish time 1-6-2007 11:00 PM

Reply #2 comei's post

ade kaitan ker dgn wat rebonding? :stp:

adrienero Publish time 4-6-2007 10:06 AM

Originally posted by Uncle_K at 1-6-2007 06:41 PM

mcmna tu uncle?..saya mintak uncle PM psl ECPI x PM2 lagi...holistic bath tu aper?

shahx Publish time 4-6-2007 10:12 AM

byk faktor rambut gugur ni. leh search kat internet..

merissa Publish time 6-6-2007 03:07 PM

cuba guna produk himalaya..shampoo himalaya penah baca kat thread lain b4 this ramai bg respond baik...im using that at the moment baru a few weeks la..tapi mcm ada ok lah sikit...syampu ni slalu jual kat guardian or watson...

bubpallo Publish time 6-6-2007 05:31 PM

ader keturunan kepala botak tak?...kalu ader susah sket...

bubpallo Publish time 6-6-2007 05:32 PM

Originally posted by Uncle_K at 1-6-2007 06:41 PM

chemical ato herba?... leh xplain sket?..

mata_bulat Publish time 7-6-2007 08:31 AM

guna minyak gano dan syampu ganozhi, gano ni untuk rawatan kulit kepala dan makan capsul rg dan gl dari cendawan merah DXN. minyak gano, syampu untuk rawatan luaran tapi capsul rg dan gl untuk rawatan dalaman. produk ni dah 6 tahun saya pakai memang dah tak ada masalah keguguran rambut mcm dulu. kekadang faktor rambut gugur ni my be dalaman kita kurang ok, misalnya kalau ada masalah buah pinggang boleh mengakibatkan rambut gugur. kekadang pakailah aper produk memang susah nak ok ada pun perubahan sikit je. Banyak gak faktor yg lain.Capsul RG dan GL ni bukan untuk masalah rambut gugur je tapi untuk masalah menyeluruh. Dah 6 tahun saya makan memang tak pernah tukar ke produk yang lain sebab ia memang meyakinkan saya sampai ke hari ini. tonic aily hair pun boleh juga digunakan untuk maslah rambut memang agak berkesan tapi kalau masalah yg teruk mcm tu saya lebih syorkan guna yg tadi saya cakap tu.

adrienero Publish time 7-6-2007 10:16 AM

Originally posted by mata_bulat at 7-6-2007 08:31 AM
guna minyak gano dan syampu ganozhi, gano ni untuk rawatan kulit kepala dan makan capsul rg dan gl dari cendawan merah DXN. minyak gano, syampu untuk rawatan luaran tapi capsul rg dan gl untuk ra ...

syampu gano dh pakai tapi takde perubahan, minyak gano tu kawan bagi yang massage oil..dia cakap minyak ni la untuk rambut..saya x yakin la..dh terang - terang tulis minyak massage....capsul blm penah try lagi...

mata_bulat Publish time 7-6-2007 07:20 PM

syampu gano tu biasanya saya suruh diaorg pakai dengan tonic aily hair, bila rambut dah ok amalkan pakai syampu tu je tonic tu pakai sekali sekala je. biasanya kalau pakai tonic akar2 rambut akan jadi kuat dan anak2 rambut akan tumbuh tapi kena rajin gosoklah baru nampak kesannya. tapi kalau nak buat rawatan guna minyak gano pun ok gaklah saya pun biasa guna untuk rawatan rambut. baby yg baru lahir kalau ada kerak kat rambut berkesan juga. Capsul RG dan GL pulak bagus untuk kesihatan dalaman, biasa kita take care luaran je tapi dalaman kurang kekadang bila dalaman kita tak berapa elok luaran pun bermasalah juga. Kalau biasa amalkan memang nampak perubahannya pada kesihatan kita. mcm saya kalau dulu tak boleh makan danging kambing dengan planta kepala sakittapi sekarang dah ok bergitu juga adamsalah sakit disebelah pinggan tapi sekarang dah ok. Banyak juga pengakuan pengguna mengenai produk ni. Capsul ni bertindak secara menyeluruh bukan hanya satu penyakit je, dari segi masalah rambut, body, kulit kira menyeluruhlah kalau amalkan kulit pun rasa lembut je. saya dan amalkan selama 6 tahun.

[ Last edited bymata_bulat at 7-6-2007 07:22 PM ]

adrienero Publish time 9-6-2007 11:57 AM

Originally posted by merissa at 6-6-2007 03:07 PM
cuba guna produk himalaya..shampoo himalaya penah baca kat thread lain b4 this ramai bg respond baik...im using that at the moment baru a few weeks la..tapi mcm ada ok lah sikit...syampu ni slalu ...

syampu himalaya tuh utk kelumumur atau rambut gugur?..rasa kelumumur saya pun banyak jgk

adrienero Publish time 9-6-2007 12:00 PM

Originally posted by mata_bulat at 7-6-2007 07:20 PM
syampu gano tu biasanya saya suruh diaorg pakai dengan tonic aily hair, bila rambut dah ok amalkan pakai syampu tu je tonic tu pakai sekali sekala je. biasanya kalau pakai tonic akar2 rambut akan ...

member yang bagi minyak gano tu bangla yang tu saya xberapa confident..:lol:
mata bulat tlg quote brp cost utk semua tu..semua produk gano excel kan?..tanik aily nak cari kat ne ye..dh merata saya cari tak jumpak..

p/s:- lokasi saya kt penang - kulim

sixret Publish time 9-6-2007 12:44 PM

Reply #15 adrienero's post

ada banyak faktor kehilangan rambut ni.contoh penggunaan produk yang tidak sesuai,kekerapan membuat pelbagai benda kat rambut(teknik rebonding,teknik kerinting kan rambut)----->relatifnya penyebab untuk perempuan gugur rambut

tapi bagi lelaki--->sebab hormon testeron itu sendiri ditambah dengan faktor genetik(jika datuk,bapa botak maka anak juga berkemungkinan botak)------>penyebab UTAMA keguguran rambut pada lelaki.

banyak produk dan servis telah dicanangkan untuk mengurangkan keguguran rambut---->tapi kita perlu berhati2 dengan setiap produk ini kerana belum tahu kesahihannya.

saya hanya boleh cadangkan supa carilah syampu yang sesuai dengan kulit kepala awak.kurangkan mensyampu rambut.2 minggu sekali.

gunakan minyak bond atau minyak kelapa kerana minyak ini MUNGKIN dapat merangsangkan pertumbuhan rambut.

selamat mencuba:)

sarah_sayang Publish time 14-6-2007 09:16 AM

Saya pun rambut gugur gak...pakai rejoice...tapi penyebabnye rasanye kerap ikt rambut, tekanan...maklumlah ikat dari 6am sampai 8pm...risau sangat tengok rambut yang gugur ni...pakai head n shoulder ok tak?...tapi saya tak de kelemumur...shampoo himalaya tu bagus ke? harganya?

risa Publish time 19-6-2007 04:02 PM

Originally posted by sixret at 9-6-2007 12:44 PM
ada banyak faktor kehilangan rambut ni.contoh penggunaan produk yang tidak sesuai,kekerapan membuat pelbagai benda kat rambut(teknik rebonding,teknik kerinting kan rambut)----->relatifnya peny ...

Aduhhh.. kena pakai Minyak Bond yang busuk tu ker? :I

mata_bulat Publish time 19-6-2007 06:43 PM

Originally posted by adrienero at 9-6-2007 12:00 PM

member yang bagi minyak gano tu bangla yang tu saya xberapa confident..:lol:
mata bulat tlg quote brp cost utk semua tu..semua produk gano excel kan?..tanik aily nak cari kat ne ye..dh...

bukan gano excel dari DXN, gan bangla mana ko beli tu;P biasanya minyak gano tu teman buat rawatan kulit kepala dan rambut kalau ada masalah kulit kepala, kuping,kering gonyoh dengan tu selalu, kalau baby ada masalah kerak kat kulit kepala pun elok pakai pas tu syampu gan syampu ganozhi. itu jelah rawatan rambut teman lagi pon elak daripada rambut cepat beruban. tonic tu kat penangteman tak tahulah tapi kalau nak teman poskan je dari sini, teman dok kat negeri sembilan. kalau kat kedai biasa rm15.00 tapi kat teman rm13.00 teman bagi;P tonic ni ramai yg kata oklah teman kenal pun masa teman belajar hairstylist kat salon ada lak kawan teman bagi kakak dia guna tonic ni kebetulan rambut kakak dia botak sikit kat tengah. bila guna tonic ni adalah anak2 rambut tumbuh dan akar rambut jadi kuat. tapi kena rajinlah gosok kat kulit kepala. time tu pun rambut teman pun gugur bila teman guna tonic tu oklah pulak memang berkesan. leh jugalah cover dari gugur. dengan produk yg teman ceritakan diatas tu rambut teman la ni dah oklah tak gugur mcm dulu. sekarang dikira bereslah rambut sihat.;P kalau pakai syampu ganozhi dengan minyak gano biasanya rambut akan jadi lembut dan lurus. untuk meluruskan rambut teman pakai ni je tak pakai steam bagai walaupun kat rumah teman ada alat tu.

tonic tu kalau ko nak cari kat salon rambut tapi tak semua juallah kena carilah satu penang tu,;P kalau ko pergi kedai yg mahal harga pun mahal gak.

[ Last edited bymata_bulat at 19-6-2007 07:19 PM ]

mata_bulat Publish time 19-6-2007 06:51 PM

Originally posted by sarah_sayang at 14-6-2007 09:16 AM
Saya pun rambut gugur gak...pakai rejoice...tapi penyebabnye rasanye kerap ikt rambut, tekanan...maklumlah ikat dari 6am sampai 8pm...risau sangat tengok rambut yang gugur ni...pakai head n shoul ...

rejoice??kalau rejoice rich lagilah rambut banyak gugur tak tahulah sekarang dah ok ke idak masa awal2 dulu rejoice rich ni kuar ramai yg pakai termasuklah kakak ipar dan kawan teman aper yg teman tengok rambut diaorg nampak sikit, sama je rupanya lebih lagi bahagian tengah rambut nampak nipis. rejoice rich tu kan mcm berminyak sikit dan meluruskan rambut bila pakai tu nampaklah lurus tapi depa tak perasan rambut dah berkurangan. bila teman perhatikan sama je dengan masalah yg lain rambut gugur. power sikit agaknya rejoice rich ni;P

mata_bulat Publish time 19-6-2007 07:00 PM

Originally posted by sixret at 9-6-2007 12:44 PM
ada banyak faktor kehilangan rambut ni.contoh penggunaan produk yang tidak sesuai,kekerapan membuat pelbagai benda kat rambut(teknik rebonding,teknik kerinting kan rambut)----->relatifnya peny ...

memanglah dulu saya luruskan rambut, rambut saya kering dan kurang bermaya, gugur dan sewaktu dengannya. bila saya guna syampu ganozhi (tak mengandungi bahan kimia) minyak gano ( minyak sawit 100% dan serbuk cendawan merah) rambut saya sihat semula dan bermaya. walaupun saya ada peralatan rambut boleh steam rambut bagai tapi saya lebih suka guna minyak gano untuk rawatan rambut. boleh juga elak rambut kita dari cepat beruban. bila banyak sangat guna bahan kimia tu kekadang banyak gak masalah rambut ni. mcm syampu katluar ni pun kekadang kita guna tangan pun leh kecut;P

adekjeli Publish time 21-6-2007 01:40 PM

kalo rambut gugur disebabkan lepas bersalin cmne plak? na gune produk ape ye?skrg ni pakai head n shoulder....
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: [MERGED] -- Hair loss/kelemumur/kulat/beruban/rambut luruh