rani Publish time 16-9-2004 12:19 PM

Originally posted by jenab at 16-9-2004 10:22 AM:

rani.. tanye skit bole? ape nama saloon yg jual aily tonik tu? saya pon ada masalah keguguran rambut yg mlampau jugak.. dah naik tensen memikirkan prambut nih... dan kebetulan saya dok kat se ...

jenab duk segambut kat mana? tahu ke taman Kok Doh. kedai yang jual
tonik ni kecik je. tapi dia cuma jual produk2 utk rambut. kalau susah nak
cari, u boleh pegi mutiara complex jalan ipoh. naik tingkat 2, ada satu kedai
jual produk2 utk rambut. macam2 ada. :)

kalau nak kuatkan akar2 rambut dari dalam, amalkan vitamin. rambut i dah
lebat sekarang ni sejak amalkan vitamin2 Nutrilite. husband pun tak komplen
dah. dulu sampai separuh botak...slalu kena perli dgn husband. :malu:

jenab Publish time 16-9-2004 01:37 PM

rase2 macam tau taman kok doh.. saya dok kat segambut sppk... nanti ada masa saya nak cuba cari kedai tonic tu.... tengkiu rani..

buzzin_urban Publish time 18-9-2004 01:26 AM

takkanlah rambut gugur berkait rapat ngan pompuan yg dah bersalin.....abis tu lelaki???? takkan lelaki "beranak" kot????? aku nih..bangun dari tido je tgk2 kat bantal rambut dalam 5 - 7 lai gugur....... orang kate disebabkan kite tension yg tu yg buat rambut kite gugur...... tapi aku pakai syampu PANTENE HAIR FALL CONTROL.... hasilnya berkesan...... tapi syarat MUST use conditioner lepas syampu rambut.....

tapi ade cara lain ke nak atasi masalah rambut gugur ni??

rani Publish time 18-9-2004 11:20 AM

Originally posted by buzzin_urban at 18-9-2004 01:26 AM:
takkanlah rambut gugur berkait rapat ngan pompuan yg dah bersalin.....abis tu lelaki???? takkan lelaki "beranak" kot????? aku nih..bangun dari tido je tgk2 kat bantal rambut dalam 5 - 7 l ...

makan vitamin. kalau nak harapkan syampo je, tak menjadi juga. sejak i duk
amalkan vitamin ni, pakai syampo apapun rambut dah tak tergugat.

Dark-Ang3L Publish time 19-9-2004 10:04 AM

rani..

nak tanya yg aily hair tonic dia ada tulis kat luar ke??

yg ada org sallon ari tu syorkan aily jgk tp aily hair energiser tak try lagi.. rasanya ok tak tu?

ct_nura Publish time 5-10-2004 09:04 PM

Sabun Camay haram...:stp: ?

Burger King pun haram?

jenab Publish time 6-10-2004 07:31 AM

Originally posted by rani at 18-9-2004 11:20 AM:

makan vitamin. kalau nak harapkan syampo je, tak menjadi juga. sejak i duk
amalkan vitamin ni, pakai syampo apapun rambut dah tak tergugat.

rani amalkan makan vitamin aper? kat mane nak dptkan vitamin2 tuh?

rani Publish time 6-10-2004 06:24 PM

Originally posted by Dark-Ang3L at 19-9-2004 10:04 AM:
rani..

nak tanya yg aily hair tonic dia ada tulis kat luar ke??

yg ada org sallon ari tu syorkan aily jgk tp aily hair energiser tak try lagi.. rasanya ok tak tu?

betul la tu. org sebut tonik rambut aily. kat botol tulis hair energiser. ok gak la kalau
u rajin sapu. my salesman botak kat atas kepala, sebelah blakang ada rambut. tapi dia
dah pakai 4 botol, ada gak anak2 rambut tumbuh. lambat jgak kesan kat kepala dia sbb akar2
rambut dah hampir pupus agaknya. :stp:

rani Publish time 6-10-2004 06:26 PM

Originally posted by jenab at 6-10-2004 07:31 AM:

rani amalkan makan vitamin aper? kat mane nak dptkan vitamin2 tuh?

i makan vitamin B Complex, Lecithin E dgn Multi Carotene. dah nak masuk 3 bulan gak
la. yg ni produk amway. bukan rambut je cantik, kulit pun lawa gak kalau duk amalkan
selalu.

archilless Publish time 6-10-2004 09:44 PM

baik check kat doktor..
kalau botak sbb keturunan/genetik (male/female pattern baldness) mmg tak boleh buat apa dah.. pakai le tonic apa pun.. mmg dah di'set'kan oleh genetik kita utk botak.. cuma ada 2 jenis ubat utk halang hormone lelaki (dht) dari terus serang folicle.. tapi yg bjaya pun dlm 80% aje..
regan ke apa ntah nama ubat tu.. mahal gila..

org lelaki 1 dari 4 org mmg mengalami male pattern baldness ni..

siti7677 Publish time 8-10-2004 10:02 AM

i pun samer dah macam2 shampoo guna still ader kelemumur...asyik gatal kepala jer:hmm:

anis710 Publish time 12-10-2004 02:18 PM

Kelimumur ke klumumur?

Saya pun ada masalah sama... on going problem. Yang i notice, bukan semua orang ada masalah ni.. mungkin yg jenis kulit berminyak lebih mudah kena klimumur.. sebab scalp kepala mudah berkuping..

My company tengah test satu product dari Canada.. i jadi 'tikus putih' mencuba produk ni. So far so good.. kelimumur tak ada.. rambut baru mula tumbuh.

Selain tu i ada juga paka i shampoo H&S.. mesti rajin bershampoo.. scalp bersih kelimumur terkawal. Cara petua tu tak pernah cuba pulak.

LiliSam Publish time 12-10-2004 02:29 PM

Originally posted by saayang79 at 16-6-2004 11:46 AM:
ade gak i gune selson blue...tapi kelumumur i same je...tak ilang pun...emmm..tak taunak gune apa lagi

sama la..pernah guna selson nih...tp tak jd apa..kena pakai selalu..kalau tak pakai..jd balik..

paris~hilton Publish time 15-10-2004 02:20 PM

kelemumur?
head n shoulder la kot?

static Publish time 15-10-2004 10:06 PM

selson Blue is the best one around...and you must wash your hair every single day

bebop Publish time 2-11-2004 03:38 PM

Assalamualaikum, saya nak share pengalaman saya dlm menangani masalah kelemumur ni.Saya dah cuba macam-macam shampoo dari murah hinggalah yg agak mahal, tapi masih berkuping jugak kulit kepala ni.Dah masuk seminggu dah saya cuba new product yg saya beli kat guardian pharm.Nama shampoo tu Himalaya herbal shampoo from India.Harga tak mahal dan hasil nya begitu memuaskan hati dan saya gembira sebab kulit kepala dah tak gatal dan tak kering berhabuk lagi.Cukup memalukan bila kuping kering ni melekat kat rambut, betul tak.Lagi satu pengalaman saya ialah lebih baik jgn gunakan shampoo 2 in 1 atau pun lepas bershampoo pakai plak conditioner.Sebenarnya shampoo plus conditioner ni lah yg menyebabkan kulit kepala kita jadi kering.Bagi saya biarlah rambut tak lembut sebab tak pakai conditioner tapi kulit kepala bersih dan tak gatal lagi.

So, sesiapa yg ada masalah ni cubalah shampoo Himalaya ni.Mungkin ia dapat mengurangkan masalah anda.

notty_angel Publish time 6-11-2004 03:44 PM

saya dulu pun mempunyai masalah kelemumur yang tahap kritikallah jugak...pakai mcm-2 syampoo..termasukla selsun blue dan yellow...mula-2 okla hilangla sikit tapi kalau silap pakai syampoo kelemumur tu dtg balik so baru-2 ni saya pegi farmasi nak beli lagi syampoo selsun yellow tu tapi dia rekemenkan me satu syampu nama dezor botolnya kecik ajer 60ml harga dlm rm20.00 mcm tu tapi pakai sekali ajer terus hilang kelemumur..tak dtg terus...lagi satu boleh pakai conditioner tapi org selalu tak tahu cara betul pakai conditioner caranya sapukan conditioner tu pd hujung rambutbukan pada kulit kepala..:)

gaban_spacecop Publish time 20-11-2004 11:03 AM

kelumumur..

good morning...

saya ada satu masalah yg saya dah alami sejak sekian lama iaitu kelumumur.
Tahap kelumumur di kepala saya kadangkala terlalu banyak even lepas syampu. Dah bermacam syampu yg di gunakan, tp macam tak berkesan jer... kadangkala saya malu dengan rambut saya ni sebab bynk sangat kelumumur. Rambut panjang atau pendek sama saja...
Mintak tolong kalau sesapa ada petua atau jenis ubat yg boleh digunakan....
:stp::stp::rf:

iRa Publish time 21-11-2004 10:53 AM

morning gaban,

pernah dengar petua orang tua guna limau nipis(ke limau purut ye?) untuk menghilangkan kelimumur kat scalp. tak silap saya pernah terbaca kat board beauty & fashion tips, under archive..cuba lah tengok2 ye

DARSITA Publish time 22-11-2004 03:43 AM

Originally posted by gaban_spacecop at 19-11-04 19:03:
good morning...

saya ada satu masalah yg saya dah alami sejak sekian lama iaitu kelumumur.
Tahap kelumumur di kepala saya kadangkala terlalu banyak even lepas syampu. Dah bermacam syampu yg di...

Kulit kepala anda cepat berpeluh. Oleh itu kena cuci rambut setiap hari. Kalau cara ni tak jalan juga kena pakai syampoo (bukan 3 in 1) tapi syampoo khas. Selsun Blue kalau tak silap nama dia (cuba cari dkt Pharmacy).

Gosok kulit kepala dgn limau nipis pun berkesan macam iRa cakap tu.

Bye
Dar
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14
View full version: [MERGED] -- Hair loss/kelemumur/kulat/beruban/rambut luruh