hasmania Publish time 21-6-2007 03:27 PM

Has pun ada penyakit rambut gugur nie.........satu rumah dari dalam bilik sampai ke ruang tamu berciciran sana sini.......nak pakai anak tudung kat dalam rumah tak tahan pulak sakit kepala.........zaman2 dulu memang suka guna pengering rambut........adakah itu jadi penyebabnya???????

mata_bulat Publish time 21-6-2007 06:09 PM

Originally posted by adekjeli at 21-6-2007 01:40 PMubz
kalo rambut gugur disebabkan lepas bersalin cmne plak? na gune produk ape ye?skrg ni pakai head n shoulder.... cubalah pakai tonic aily hair, ada beberapa org member cari ni dok guna tonic ni depa kat ok rambut kurang gugur, dah lama saya promote tonic ni ada yg masih lagi pakai.syampu tu kalau yg kat luar saya jarang pakai saya dah lama guna syampu ganozhi tak pernah tukar yg lain.

blue^panther Publish time 21-6-2007 06:09 PM

Reply #21 mata_bulat's post

mata bulat,
minyak gano ni oily sangat tak....sbb saya nih bertudung,so setakat nih pakai baby iol jer....sbb minyak rambut lenlain,kalo pakai cepat kelemumur.....kalo kt jb nih mane rnk carik....

mata_bulat Publish time 21-6-2007 06:20 PM

Originally posted by hasmania at 21-6-2007 03:27 PM
Has pun ada penyakit rambut gugur nie.........satu rumah dari dalam bilik sampai ke ruang tamu berciciran sana sini.......nak pakai anak tudung kat dalam rumah tak tahan pulak sakit kepala....... ...
kekadang rambut gugur ni adakalanya berkait juga dengan kesihatan kita misalnya kalau ada masalah buah pinggangboleh juga menyebabkan rambut gugur. ramai gak dengar cerita rambut gugur mcm ni lebih lagi kalau gugur di bahagian depan tu;Pbiasanya memang kalau gugur yg bahagian depan yg akan nampak dulu. kalau tak di ejas makin botak le kalau lelaki tak aper kalau pempuan kes naya;Psaya dulu pon nyaris juga nasib baik dah ok jenoh cari syampu yg sesuai semuanya ko;P

woleyrange Publish time 22-6-2007 11:08 AM

mata_bulat...

brape eh harga bende2 tu.. tonic aily hair dgn ganozho tu brape inggit?
kat mane eh boleh beli? gurdian ke ade?

VeeSix Publish time 22-6-2007 12:16 PM

mata bulat,

produk gano tu seperti dlm website ni ker?

http://www.dxnmalaysia.com/product/personal.php

saya tinggal di n.sembilan.mana kedai yg awak selalu amik? tengok dlm website stokist dia x byk lah.

mata_bulat Publish time 22-6-2007 03:12 PM

Originally posted by woleyrange at 22-6-2007 11:08 AM
mata_bulat...

brape eh harga bende2 tu.. tonic aily hair dgn ganozho tu brape inggit?
kat mane eh boleh beli? gurdian ke ade?

tonic tu kalau jual kat kedai rm15.00 biasanyalah tapi kalau pi salon yg mahal harga dia mahal sikitlah sebab saya penah tengok depa jaul rm18.00. biasa dengan saya rm13.00 je. tak semua salon jual produk ni sebab depa jual mcm2 produk. syampu tu dekat ahli dxn rm20.00...250mlkat merata2 ta ada jual. biasanyakalau diaorg tak jumpa saya pos je. tonic tu kotak warna coklat tulis tonic aily hair.

mata_bulat Publish time 22-6-2007 03:15 PM

Originally posted by VeeSix at 22-6-2007 12:16 PM
mata bulat,

produk gano tu seperti dlm website ni ker?

http://www.dxnmalaysia.com/product/personal.php

saya tinggal di n.sembilan.mana kedai yg awak selalu amik? tengok dlm website stok ...

stokes dia memang tak banyak saya kat nilai tapi saya ambik kat banting. tempat lain jauh.

minahleter Publish time 22-6-2007 08:39 PM

Originally posted by adrienero at 1-6-2007 10:32 AM
saya lelaki yang mengalami maslah rambut gugur..byk jugak kebelakangan ni sampai rambut yang ala2 zamani slam ni terpaksa di gunting pendek tp still gugur lagi...boleh sape2 nasihatkan apa masala ...

tak cuba ambil vitamins ke ...mcm C, E, Zink.. sebab minah pun problem tak sihat, cepat gugur dan keperangan tapi lepas amalkan vitamin beza kesannya. tapi minah amalkan 2-3 bulan baru nampak kesan

tigger Publish time 10-7-2007 12:53 PM

uban

Originally posted by siberilmu at 28-3-2007 01:10 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

so macam nak atasi rambut uban usia muda nih...rambut i dah mula beruban bila usia awal 20 an..skrang dah hujung 20 an ..makin banyak......segan le orang asyik tegur uban banyak kat kpla...ta ...

saya pun ada masalh uban although baru early 30's... tapi kalau ikutkan genetik memang semua adik beradik ada uban kat kepala bila masuk umur 20's.. so right now memang dah nak penuh satu kepala :(

dah try memacam produk kat pasaran termasuk la pegi kat svenson yg mahal tu tapi tak berkesan pun....
right now tgh nak try pulak minyak gamat... org kata berkesan... mana la tau sesuai pulak ngan rambut...

kalau berkesan nanti, boleh la citer kat sini testimoninya... :)

adrienero Publish time 20-7-2007 04:56 PM

citramaroon.., check your PM:)

adrienero Publish time 20-7-2007 05:00 PM

Reply #164 mata_bulat's post

mata_bulat..check ur PM

adrienero Publish time 20-7-2007 05:03 PM

Originally posted by minahleter at 22-6-2007 08:39 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

tak cuba ambil vitamins ke ...mcm C, E, Zink.. sebab minah pun problem tak sihat, cepat gugur dan keperangan tapi lepas amalkan vitamin beza kesannya. tapi minah amalkan 2-3 bulan baru nam ...

minah..boleh btau tak vitamin apa secara spesifik tu..nama..jenama dan harganya...tq...

yatiecas Publish time 13-8-2007 12:38 AM

rambut gugur

runsing sesangat.... rambut gugur dengan banyaknyer... lain dari normal.... kalu sehari tue boleh katakan segumpal rambut gugur... mcmana nak mengatasi masalah nie... atau ada petua.. atau ada sintom penyakit-penyakit merbahaya nie??? untuk pengetahuan... saya ada baby umo 4bln.. exclusively breastfeeding... nie bukan seratus urat sehari nie gugur agaknyer mau seribu... takut nieee:mad: :funk: :'(jgn nak botak nie... serius.... help me!!!!:'( :'(

paraparasakura Publish time 13-8-2007 01:55 AM

Originally posted by yatiecas at 13-8-2007 00:38 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
runsing sesangat.... rambut gugur dengan banyaknyer... lain dari normal.... kalu sehari tue boleh katakan segumpal rambut gugur... mcmana nak mengatasi masalah nie... atau ada petua.. atau ada si ...

Mine too..banyak gile gugur..but my baby dah 10th months..dah tak breastfeed lagik..kenapa ye?ader sesape leh bantu or bagi pendapat tak?shampoo anti gugur pon dh digunakan..but the results is still the same...

kelate_girl79 Publish time 13-8-2007 01:50 PM

org ada baby tu normal ler rmbut gugur....mintak la pendpt doc...ada akka opis ni ckp amik vit b kompleks...

beanbai Publish time 13-8-2007 02:36 PM

Originally posted by kelate_girl79 at 13-8-2007 01:50 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
org ada baby tu normal ler rmbut gugur....mintak la pendpt doc...ada akka opis ni ckp amik vit b kompleks...
ooooooooo ambik vit b complex bole kurangkan rambut gugur yea? dulu rambut panjang gugur skang dah pendek pun gugur lagi/...botak tak bole plak..pening:'( :'(

rossa47 Publish time 13-8-2007 03:43 PM

Rossa pun ada baby almost 4month, BF n gugur rambut gak.. my mom suggested pakai syampu bayam mustika ratu, n few other mustika ratu item for hair..blom beli lagi, ingat minggu ni nk pi beli....... my mom kata bagus...

elsiealaia Publish time 13-8-2007 08:09 PM

biasalah lepas bersalin darah banyak keluar jadi badan akan kekurangan iron atau zat besi.
tak usah risau sebab rambut yang gugur tu dipanggil telogen effluvium(keguguran rambut sementara).
selalu kalau jumpa doktor dia akan check darah and masalah yg paling ketara selalunya tulah
kurang iron and doktor akan bagi iron tablet and folic acid. Insyaallah lepas tu ok lah.

asha81 Publish time 13-8-2007 08:43 PM

kurang dari 90 sampai 10 helai rambut gugur setiap hari. Itulah jumlah keguguran rambut yang normal.
Rambut gugur secara berlebihan sebenarnya merupakan gejala penyakit atau gangguan-gangguan fungsi tubuh tertentu.
Salah satu penyebabnya adalah diet , terutama diet yang tidak seimbang. kekurangan protein, leh menyebabkan pertumbuhan rambut dihentikan. Begitupun wanita hamil yang tidak mendapatkan gizi secara cukup,badan akan tertumpu pada kehamilan saje... Faktor-faktor lain yang bole menyebabkan keguguran rambut adalah tekanan jiwa dan penyakit-penyakit tertentu seperti kelainan tiroid, anemia, demam,dan flu .:)

[ Last edited byasha81 at 13-8-2007 08:44 AM ]
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20
View full version: [MERGED] -- Hair loss/kelemumur/kulat/beruban/rambut luruh