waddy Publish time 23-5-2008 11:01 AM

Originally posted by freebird at 23-5-2008 10:07 AM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif

aku pun ada gak nampak lambang ni...mati-mati aku ingat dia ni peminat bob marley...:lol: :lol:

ada sorang PEKIDA yang bodoh cakap BOB MARLEY NEH PEKIDA jugak...

wahahahahahhaa... tak tahan gelak... ;P;P;P;P;P

dainese Publish time 23-5-2008 11:05 AM

PEKIDA...hahaha...mana ahli2 pekida nih???tolong defend persatuan gengstarz of melayu nih..haha..

mahmoode Publish time 23-5-2008 11:06 AM

Aku pun berpendapat budak2 muda PEKIDA skrg ni dah lari drpd matlamat perjuangan PEKIDA itu sendiri. mana ajaran Islam. skrg ni lebih kepada memperjuangkan kaum sendiri atau geng2 yg sekepala bukannya memperjuangkan Islam. aku cukup menyampah budak2 ni suka belagak mcm bagus2 je.
takde kaler lain ke guna 3 line Jamaica tu..kah kah kah...

waddy Publish time 23-5-2008 11:06 AM

PEKIDA= 3 LINE = 3 CALIT..

sama ja..takda beza..

BEZA BILA ADA DOUBLE 77 <- yang neh stok bunuh orang .... ;P ;P ;P ;P

munkyG Publish time 23-5-2008 11:10 AM

Reply #58 JERONG_GERGASI's post

tak kene kat batang hidung sndri buleh la cakap besar kan.. huuhuu... datang abang long awie pukul lu kang baru lu tahu.. ekkeke.ee.... ;P

dainese Publish time 23-5-2008 11:11 AM

budak2 muda PEKIDA nih jer yg perangai macam lembu sikit...yg abang2 dier pun senyap jer ker???biler adick's kene usik, baru nak bising...dier tak pikir adick's dier tuh punya perangai macam ngn setan, buat org nyampah....pigidaaahhh bebudak PEKIDA muda nih...

komag Publish time 23-5-2008 11:21 AM

buah tu macam buah jurus naruto saja . geng2 pekida ni peminat naruto kot..:lol: :lol:

sodoq Publish time 23-5-2008 11:27 AM

korang nie cakap main sedap jer..pekida tu bukan gangster la.lebih memupuk budaya tolong menolong,mengerat kan silaturahim,klu tak tau baik jgn cerita,klu kene tgur nanti tak puas hati cakap pekida nie jahat la .tp klu dah smpi kan maklumat silap mcm mana la tak kene tegur,lebih baik diam klu tak tau kan...ish2.kadang yg mengaku2 tu pon bukan pekida pon,atau kene tipu,skrg nie mcm2 pertuuhan guna nama pekida yg busuk nama pekida gak..:@ .pada moderater better tak lock jer topik nie...

skycrew Publish time 23-5-2008 11:31 AM

Reply #64 waddy's post

double 77.

nak masuk bukan main senang, nak keluar bunuh diri la jawab nye ;P ;P

~boolean Publish time 23-5-2008 11:33 AM

Reply #68 sodoq's post

x de sebab nak lock topik ni..
dah banyak sangat orang komplen pasal pekida..
x kan org2 atasan pekida dok diam je x wat apa2..
kalau aku ada power, aku 'lock' je pekida nih..

kikilala Publish time 23-5-2008 11:38 AM

PEKIDA ni masa zaman tuk nenek aku tu bagus la. Sekarang, buang karan aje.

katana83 Publish time 23-5-2008 11:40 AM

Reply #68 sodoq's post

lock ??xperlu la saudara..kn baik thread ni digunakan utk membersihkan nm pekida yg kunun nye bagus tu ;P ;P

pekida bersatu? tanpa fahaman politk ? no change in hell !!

nowdays.. pekida digunakan utk kepentingan politik pork laugh..
sape yg buat kecoh masa perhimpunan bersih? sape yg melakukan provokasi ? heh!!

waddy Publish time 23-5-2008 11:40 AM

Originally posted by sodoq at 23-5-2008 11:27 AM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
korang nie cakap main sedap jer..pekida tu bukan gangster la.lebih memupuk budaya tolong menolong,mengerat kan silaturahim,klu tak tau baik jgn cerita,klu kene tgur nanti tak puas hati cakap peki ...

Ler ko ingat kitaorang setakat kenal budak hingusan PEKIDA ke...? apa kitaorang tak kenal tok ayah PEKIDA?kalau masuk putrajaya..tak yah buat appointment ..leh direct jumpa menteri? Ala..benda kecik seperti itu pun kitaorang orang tau..

Tapi zaman sekarang neh melampau.. aku pernah kenal sorang budak perempuan kena ugut ngan boypren dia and boypren dia kebetullannya PEKIDA..ugut macam2..kononnya dia besar sangat

Benda neh mmg kena pantau... terutama 'ABANG' kawasan kena jaga mentaliti ADIK-BERADIK nya..tapi kebanyakkan 'ABANG' kawasan perangai serupa setan..camana nak didik adik beradik...

;P;P;P

ABANG sakit sikit pun nak panggil ADIK2nya walau jauh pun kena datang jenguk..memang rosak PEKIDA sekarang..:@:@:@

katana83 Publish time 23-5-2008 11:40 AM

Reply #69 skycrew's post

77.. merah

anak abg sawie la nih.. ;P ;P

mjla Publish time 23-5-2008 11:41 AM

3 line nih ada besh gak, klu depa takde kat tempat haku, samseng2 kat tempat haku suma naik tocang....:shakehead3:

Matlamat depa betui..... cumaaasatu due org jerk yg wat hal..... tu pasal dpt nama busuk....;P

Pasal budak2 depa tuh biasalah budak2..... hotak letak kat lutut....:(

katana83 Publish time 23-5-2008 11:43 AM

Reply #73 waddy's post

klu betul2 nk perjuangkan anak2 melayu.. x perlu jd gerakan bawah tanah.. x pyh nk kod2 rahsia...   x perlu... ;P ;P ;P

katana83 Publish time 23-5-2008 11:44 AM

Reply #75 mjla's post

err... bukan 3 calit jd samseng ek :P

hammer Publish time 23-5-2008 11:46 AM

Originally posted by AinFarisya at 23-5-2008 09:19 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Jom bincang pasal Pekida

Ain nak tanya, apa benda 'buah' yg disebut-sebut dorang tu?

Macam buah silat ke, buah-buahan tempatan ke, buah kat badan manusia ke atau apa?

Lagi satu, betul...
tak paklah tak main buah...jeanne yg main buah;P
p/s: hammer masa kecik suka main guli:lol:

mjla Publish time 23-5-2008 11:51 AM

Reply #77 katana83's post

Kat tempat haku samseng acongngan samy.........kereknak mampus.....:@

shareal Publish time 23-5-2008 11:52 AM

tapi kadang2 kita perlu jugak samseng2 nih...kena ada jugak 'kekerasan', contoh mcm dlm kampung...kalau satu kg lembik2 senang2 je samseng lain buat kacau, takkan nak antar yang lembik2 defend kg kot? awww!!!:lol:
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: About Pekida - Apa maksud Buah?