katana83 Publish time 23-5-2008 04:26 PM

Balas #137 AinFarisya\ catat

heheh... dh org atas nye pun bodohLAH... ;P

katana83 Publish time 23-5-2008 04:27 PM

Balas #138 sintaq\ catat

tp skang... yg kongkang pun leh masuk.. ;P ;P

katana83 Publish time 23-5-2008 04:28 PM

org /// tak leh pki jersey Nike.. kena Adidas jerkkk:lol:

AinFarisya Publish time 23-5-2008 04:30 PM

Originally posted by sintaq at 23-5-2008 04:21 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
itu la manusia...UMNO pun dikutuknya walaupun sedar UMNO ada gak berjasa utk bangsa,agama & tanahair. (i'm not pro UMNO). tapi aku tgk, org akan lupa kebaikan seseorang/something bila kita dpt li ...

bila dosa mengatasi jasa,

sedia la kena kutuk

sama la macam Pekida

kalau cerita busuk lebih banyak drpd cerita baik

sedia la kena kutuk

kalau tak mau kena kutuk,

BERUBAHLAH dan tunjukkan hasil

setakat ni Ain rasa dah bertahun-tahun Pekida kena kutuk

tapi sampai hari ni tak nampak pun apa2 pembaikian

makin nampak teruk ada la budak2 pekida ni

bila kena kutuk tau pulak marah hehehe :lol:

katana83 Publish time 23-5-2008 04:45 PM

Balas #144 AinFarisya\ catat

jgn.. nnt dia pukul ko nnt..den x dpt nk tolong.. ;P ;P

sukadoggy Publish time 23-5-2008 05:10 PM

Reply #136 edmundo's post

diorang 3 line kat dahi.....;P ;P ;P

mission2075 Publish time 23-5-2008 05:36 PM

baabii aaaa sapa dok kutuk pekida ni!!!!!! wa jumpa lu wa guni sama lu baru lu tau tanah tinggi rendah!!!

daigo_tiga Publish time 23-5-2008 05:40 PM

perkida ke yang hantar peluru kat
karpal singh?

:o :o :o :o :o

harizs Publish time 23-5-2008 06:44 PM

Originally posted by sailfish at 23-5-2008 09:33 AM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
cuma sekrg ini,,... pekida disalhtafsir apabila ada golongan esp org2 muda menggunakan pekida utk tujuan samseng, peras ugut dsbnya..

persatuan utk gertak sesama melayu. mcm kes mukhriz itu hari.

izzuddin Publish time 23-5-2008 07:20 PM

mana dulu islam ke melayu? priority kena betul

alaala Publish time 23-5-2008 07:35 PM

dengar cite Mawi pun pekeda juga.....betul ke? sapa yg bawa dia masuk ni? mawi joint pekeda sebelum dia masuk AF ke atau lepas? ada sapa-sapa yg tahu?

zila_cute Publish time 23-5-2008 07:39 PM

Pekida sekarang ni dah macam MLM , yang dapat duit mesti abg Long yg malas, dari 10 org ahli PEKIDA mungkin 2 org yang islamik lain lain boleh tengok sendiri. Berapa ayahanda yg kaki mesjid atau surau.Dulu nak jadi ahli tak perlu bayar duit pun.

zila_cute Publish time 23-5-2008 07:44 PM

Pekida sekarang ni dah macam MLM , yang dapat duit mesti abg Long yg malas, dari 10 org ahli PEKIDA mungkin 2 org yang islamik lain lain boleh tengok sendiri. Berapa ayahanda yg kaki mesjid atau surau.Dulu nak jadi ahli tak perlu bayar duit pun.

tak kisah Publish time 23-5-2008 07:58 PM

dulu member aku pernah kena pukul dengan budak pekida nih....psl kes eksiden jer, budak tuh salah n dia ajak setel kat bengkel member dia kat kg. baru. sampai sana jadi kecoh plak x ngaku salah n tiba2 dia pegi bagi pukul curi sedas 2 kat member aku nih sambil duk jerit dia budak 3 line...sambil berlari2 menyelamatkan diri takut kena tibai balik dek member aku nih....apa punya bengong budak mat rempit nih. dah salah x nk ngaku salah plak.

kat kg aku di kelantan dah ada dh aku tgk pejabat pekida nih....tah apa fungsi nyer pon aku x tahu. nk kata kg aku melayu nyer x cukup bersatu padu xder pulak aku tgk melayu gaduh.. nih skang nk ajak berpesatuan plak...lepas nih aku rasa ramai laa samseng baru yg akan wujud kat kg. aku nih berselindung di balik nama pekida nih...pantang keta kena potong skit mula laa nk cerita pasal abang long, kak long n mcm2 long lg n ajak gadoh. plz laa..melayu kat kg aku di kelantan sana dh aman damai dah, x perlu laa pekida2 nih..

aku pelik bila org join jer persatuan pekida nih mula laa jadi kerek, blajar buah n salam pon lain mcm...persatuan2 lain mcm puteri islam, pengakap, bulan sabit merah n lain2 persatuan xder plak nk salam mcm org x betul nih n belajar buah sampai nk patah jari....bengong betul laa.

sincewhen Publish time 23-5-2008 09:09 PM

salam...
... boleh tak aku nak mintak PEKIDA port kat area umah aku, bkt beruntung... aku nak mintak tolong dowang cari dan belasah org yg mencuri besi tutup longkang depan umah orang sekitar sini... dan jual plk kat kedai besi yg berdekatan..
sampai cedera luka parah bebudak dan org tua jatuh lubang tuh... nak arap polis... tak terharap lar... tak cukup orang nak jaga sumer2 kawasan katanya...

ke aku kena buat surat permohonan dulu...???

serius nih...

yopyop Publish time 23-5-2008 09:11 PM

kalo ada org cakap pekida tuh memang pertubuhan samseng,apa plak yg kita nk jawab hah???

freebird Publish time 23-5-2008 10:49 PM

Originally posted by sincewhen at 23-5-2008 09:09 PM http://forum5.cari.com.my/images/common/back.gif
salam...
... boleh tak aku nak mintak PEKIDA port kat area umah aku, bkt beruntung... aku nak mintak tolong dowang cari dan belasah org yg mencuri besi tutup longkang depan umah orang sekitar si ...

entah-entah mamat peukida yang curi besi tutup longkang tu....bukan boleh percaya kumpulan samseng ni....:mad: :mad:

southern_wheel Publish time 23-5-2008 11:02 PM

pekida?

aku tak leh komen..cume yg aku taw kat mesia nih bukan pekida je yg ada,

ada banyak lagi susur jalur berkaitan ngn pergerakan sabillillah ni...

cuma 1 yg sama..qur'an tetap dijunjung..

cuma sikap segelintir ahli nih aku kureng berkenan..dah tau masuk dalam pergerakan mcmnih..tinggal2kanla perkara yg mungkar..

kerana nila setitik habis susu sebelanga..

myohmy Publish time 23-5-2008 11:10 PM

Originally posted by sailfish at 23-5-2008 09:33 AM http://forum5.cari.com.my/images/common/back.gif
sepatutnya org Melayu kena tahu apa pekida serba sedikit..

setahu aku.. Pekida adalah pertubuhan org Melayu yg bersatu tanpa ada fahaman politik... ia perjuangkan agama, bangsa dan akan mara k ...
i dont think so...kalo diawal penubuhan maybe

southern_wheel Publish time 23-5-2008 11:12 PM

dalam forum cari ni pon aku tengok mmg ramai beradik aku..pesan aku cume

jauhkanla dari menindas bangsa dan agama sendiri

perkara2 mungkar tuu tinggalkan la

walau berbeza fahaman pun bersatulah..(ini kerana org pekida nih selalu pertikai pergerakan lain,padahal engkau aku sama...)

suka aku ingatkan kat sini, kitalah pembela agama & bangsa kita,tapi kalau kita tak menunjukkan tauladan yg baik bagaimana bangsa kita nk percayakan kita?

///
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12
View full version: About Pekida - Apa maksud Buah?