southern_wheel Publish time 23-5-2008 11:24 PM

aku malu bile tengok berderet kat depan disko2 kete2 berstiker ///..

kalo kat mesjit kurang pulak aku tengok kete berstiker ///

kat tepian pantai berlonggok kete berstiker /// berdua2an ngn pasangan kat dlm kete sampai berkabus cermin kete

dak2 lumbe haram pun banyak kete @ motor ade stiker ///

ape sume nih...untuk bermegah atau dakwah?

ubahlaa saudaraku..:(

PutraMarhaen Publish time 23-5-2008 11:26 PM

Originally posted by southern_wheel at 23-5-2008 11:12 PM http://forum5.cari.com.my/images/common/back.gif
dalam forum cari ni pon aku tengok mmg ramai beradik aku..pesan aku cume

jauhkanla dari menindas bangsa dan agama sendiri

perkara2 mungkar tuu tinggalkan la

walau berbeza fahaman pun ber ...
kalo bukan ahli..tapi melayu islam..bukan adek beradek ko ke? dalam Quran ada cakap camtu ke?:@

aku cukup menyampah sebab yang jadi mangsa pukul kebanyakannya orang melayu...atas sebab sebab kecik...

siapa nak bela diorang ni...adakah sewenang wenangnya anak bangsa aku kena pukul dengan pertubuhan samseng melayu berdaftar ni??:@

southern_wheel Publish time 23-5-2008 11:36 PM

Originally posted by PutraMarhaen at 23-5-2008 11:26 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif

kalo bukan ahli..tapi melayu islam..bukan adek beradek ko ke? dalam Quran ada cakap camtu ke?:@

aku cukup menyampah sebab yang jadi mangsa pukul kebanyakannya orang melayu...atas sebab seba ...
aku tak ckp cmtu..islam sesama islam pun saudaraku jugak..

jangan kate ngko yg nympah..aku yg ahli ni pun nyampah kalo ahli pi pukul sesama bangsa..aku pun tak stuju..

tu la aku ckp kerana nila setitik abis susu sebelanga...

kerana segelintir ahli mcmtu abis nama pekida org buruk2kan..

walaupun aku bukanla dari aliran pekida..tapi pergerakan aku sama dgn pekida..

walaupun aku bukan ahli pekida tapi ahli pertubuhan lain..aku kene gak pertahankan pekida

sbb buah pelepas 30 aku tetap sama dgn pekida

[ Last edited bysouthern_wheel at 23-5-2008 11:42 PM ]

southern_wheel Publish time 23-5-2008 11:48 PM

Reply #154 tak kisah's post

buah2 tuu bukan wajib kene buat kalo dlm ahli..buah2 tu cume extra je..

cume buah yg wajib kene ingat bagi ahli hanya buah pelepas jee...itu pon dah cukup..

aku pon tak mik port pasal buah2 nih...:)

baik aku makan buah;P

[ Last edited bysouthern_wheel at 23-5-2008 11:51 PM ]

zzul Publish time 24-5-2008 12:49 AM

Originally posted by PutraMarhaen at 23-5-2008 09:27 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
PEKIDA patut tukar nama jadi PEBEMBU
pertubuhan belasah melayu bersatu..

BETUL.................................

zzul Publish time 24-5-2008 12:50 AM

NTAH APA YANG ISLAMNYA PEKIDA NI

NYAK JANG BURUK DRPD YANG BAIK

anakomar Publish time 24-5-2008 01:34 AM

dah masuk 7 pages
banyak sungguh keburukan pekida nih
apa yang boleh aku katakan
yang halal tetap halal
yang harap tetap haram!
pekida adalah satu pertubuhan yang menjadikan islam sebagai landasan
islam yang bermakna selamat atau sejahtera
kalau tengok hari ni ramai kat disko dan kedai nombor adalah orang islam
adalakah islam itu mengajar umatnya berbuat dosa
misi dan visi pekida jelas dalam undang2 tubuhnya
malangnya jemaah sendiri yang ingkar
bukan salah persatuan, tapi salah individu islam dan melayu itu sendiri
kat malaysia ni banyak persatuan yang seumpama pekida ni
kalau bab buruk pekida akan diborong habis
ada lebih kurang 5 pertubuhan islam dan melayu kat lembah kelang
tapi buruk mereka akan dapat kat pekida jugak
kerana pekida berdaftar sebagai pertubuhan yang sah
kalau melayu umno dan pas buat dosa adakah salah parti mereka?
kalau bapak sedara nabi gagal diislamkan adakah nabi gagal sebagai pendakwah?
ibarat kemarau setahun akan becak dek hujan sehari
aku tak berniat menegakkan benang basah
ada kenyataan dari ahli forum kat sini yang betul
dan ada jugak yang salah
pasal buah ni hanyalah alat sesama ahli kat dunia ni
macam nak guna duit dalam jual beli
kat kubur, munkar nankir tak tanya pun buah tu
tak ada apa yang nak dimegahkan
terlalu menunjuk orang pun menyampah
dulu2 kita jarang dengar masalah ahli pekida kerana ahli tak berapa ramai
bila dah ramai, matlamat dan niat masing2 dah ikut suka sendiri
sebagai abang dan ayah manakan tau siapa yang munafik
yang salah mudah nampak
ibarat beras sambang akan timbul dipermukaan air
yang berisi akan kekal dibawah
teruskan berporum..
berkata benarlah walaupun pahit
agar terbuka minda ahli pekida
untuk kebaikan islam, melayu dan tanah air

foranz Publish time 24-5-2008 02:08 AM

mmm....rasa nyer kalu dah banyak sangat buruk dari baik nyer pekida nie baik suruh kerajaan haramkan jer,,,PEKIDA nie ade daftar ngan PENDAFTAR PERTUBUHAN tak...ker still consider pertubuhan haram....

sixfor Publish time 24-5-2008 04:50 PM

pekida tempat aku suka bawak lari bini org, tadak yang elok pun, suma yang buruk, org tempat aku cukup meluat dengan pekida sbb KEBANYAKAN depa tu buat jahat tapi bertopengkan islam!!!!!!

edaladiva Publish time 24-5-2008 05:11 PM

Reply #161 southern_wheel's post

betulll...memang pun...ko tau tak apsal diorang pulun sangat letak sticker bob marley tu?Pasal yang tukang tarik keta tu adalah gang pekida gak...so bila nampak line kira macam keta abang adik la....Hampehhhh...Kat tempat aku ni PEKIDA dah jadi P*KIDA ...Samseng...sesikit nak gaduh..kalau yg abang long tu kan main lagi...naik meluat tgk...Bapak aku cakap dedulu pekida ni taat dgn agama,kira amal makruf nahi mungkar la...tapi lani dah terbalik...jadi sebaliknya...

golok mail Publish time 24-5-2008 05:17 PM

tue ari aku ada hulur tangan kat budak2 pekida tapi salam aku tak bersambut.kawan aku cakap stail salam aku (yg biasa kita buat)tak sama ngan budak2 pekida tue.

ntah apo-apo laaaa budak2 pekida nie.:lol:

palooza Publish time 24-5-2008 05:36 PM

nak tau kepesongan pekida pada zaman nih
cuba tanya 'naik kapal' skarang kena bayar berapa ratus

Originally posted by golok mail at 24-5-2008 05:17 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
tue ari aku ada hulur tangan kat budak2 pekida tapi salam aku tak bersambut.kawan aku cakap stail salam aku (yg biasa kita buat)tak sama ngan budak2 pekida tue.

ntah apo-apo laaaa budak2 pekid ...

nasib baik ko tak balas 'salam cucuk' diarang
kalo tak sesenang diarang leh pau ko 360 hinggit :lol:
kalo kena double 7..mau RM770 lesap

kay230977 Publish time 26-5-2008 12:26 AM

PADA SUATU HARI...

pada suatu hari ada sorg budak anak jiran aku tak pasal2 dia bagi ***** kat aku. masa tu aku nk kuarkan keta dari garaj diorg dok lepak kat depan umah aku ramai2 buat bising 7 hari seminggu petang, malam dan pagi kekadang. so, time org nk tido dia bising kekadang aku sound le... ari tu dia ***** senyap2 dia ingat aku tak nampak. aku pun panggil dia tanya awat dia buat ***** kat aku? dia tak mengaku (memang bdk ni kelas kurang ajar peringkat BABI) so aku kata ko jgn memain, dia pun kata SAYA SUMPAH tak buat...aku mkata OK KALAU KO BETUL2 BUAT AKU SUMPAH KO MATI KENA PIJAK LORI SAMPAH... so petg tu gak dia balik bagitau ayah dia yg kononnya AHLI PEKIDA yg bijak bestari... so ayah dia pi mintak no tipon aku kat bini aku.dia kata nak jumpa, aku kata kalau nk jumpa PI RUMAH LA...dia kata tak bole.kita kena jumpa satu tempat...aku kata OK. dlm phone tu dia siap tanya aku KO DTG BERAPA ORG? au cakp 2 ORG JE (aku kuar makan nagn member aku yg takde transpot) alah...kalau berani sangat ape plak nak tanya2 org nak mai brp org...tol tak? so dh jumpa dia pun sound aku jgn SOUND anak dia lagi... aku tak kesah sangat sbb aku tk simpan dlm hati tapi PERANGAI bapak dia yg KURG HAJAR dari siti hajar ni la yg buat aku BENCI sangat ngan ahli PEKIDA yg BERLAGAK ni...aku ramai gak member PEKIDA yg OK... aku tk bg tau dia pun... nasib baik aku tak sebut ABJAD kat dia... baru dia tahu langit ut TINGGI ke RENDAH... kui kui kui !!! sedara seagama konon.... POOORAHHHHH !!!!

skycrew Publish time 26-5-2008 02:25 AM

aku baru jumpe mende ni tadi kat profile mat rempit mane tah

http://img148.imageshack.us/img148/5341/l3efd32f7043e4a436ba7cfbi3.jpg

skycrew Publish time 26-5-2008 02:32 AM

Reply #167 anakomar's post

ada betul jugak apa yang ko cakapkan tu..

ibarat nila setitik rosak susu sebelanga.

tapi itu orang yang jaga susu tak reti2 juga jaga jangan kasi nila masuk. apa orang kata, tak serik2 kot

ini tidak, senang2 je nak dapat nila. tak gitu?

peYno Publish time 26-5-2008 06:48 AM

Originally posted by mamaque at 23-5-2008 09:41 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
jgn lihat keburukan pekida jer, hari tu pasal pelanggan melayu kena ugut kat petaling street, PEKIDA telah buat 'perarakan' tnjuk kekuatan kat petaling...kasi samseng2 cina ni kecut teloq skit:P
tang tu yg dibanggakan... dapat tunjuk samseng rufanya

inila ketuanan melayu;P

peYno Publish time 26-5-2008 07:01 AM

Reply #71 kikilala's post

pekida ni cam umno gak

DAH TAK RELEVAN;P

katana83 Publish time 26-5-2008 08:24 AM

nk tgk byk pekida 'baguih' g la myspace nun...   ;P ;P ;P

aniqq_torres Publish time 26-5-2008 08:27 AM

kita dok bincang bab pekida...mcm na lak geng samseng cina..contohnya geng tapak kaki 2????

bubpallo Publish time 26-5-2008 08:42 AM

Originally posted by mamaque at 23-5-2008 09:41 AM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
jgn lihat keburukan pekida jer, hari tu pasal pelanggan melayu kena ugut kat petaling street, PEKIDA telah buat 'perarakan' tnjuk kekuatan kat petaling...kasi samseng2 cina ni kecut teloq skit:P

aku igt dinosorDAHH nak ambel pengamatan berhemat, gunakan OTAK utk selesaikan sesuatu isu.. tp rupanya sama jgak...PROTES jalanan....kah kah kah kah.....sama aja......;P ;P ;P ;Pni kalu katakanlah dinosorDAAH ni masok PBB........ so kalu tak stuju dinosorDAHHH akan buat demontrasi jalanan lah yer beb....;P ;P
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12
View full version: About Pekida - Apa maksud Buah?