tiwol_ayu Publish time 13-9-2005 03:51 PM

lupa lak nak ckp.bende tu sebnrnya lama dah di tanam.sblm mak meninggal.pin tu sume dah berkarat dah.seb baik tanah yg ditanam bende tu tak disemen masa my dad renovate itu hari.my step mom eager sgt nak tau sape punye angkara.

tp my dad kata tp la itu urusan dia ngan allah. kitorg maleh dah nak amek tau w/pun my dad ada la ilmu dlm hal ni.pak cik tu kata kira pendinding my dad kuat gak la boleh bertahan.

grenbara Publish time 14-9-2005 08:11 AM

your dad ni tentu hebatkan??

Originally posted by tiwol_ayu at 13-9-2005 03:51 PM

kitorg maleh dah nak amek tau w/pun my dad ada la ilmu dlm hal ni.pak cik tu kata kira pendinding my dad kuat gak la boleh bertahan.

Assalamualaikum,

tentunya your dad ni ada ilmu yg hebat hebat dankehebatannya jadi perbualan di forum ni. :hmm:
Buleh tak bagi tau your dad ni guna pendinding apa .... papan jawa ke plywood atau kayu jati???

Maaf ekkk ... aku bukan bergurau ni ... betul betul nak tau. Aku ni tak de ilmu ... jahil la katakan:onf:

Cadangan nak buat umah kat kg nun ...:love:

tiwol_ayu Publish time 14-9-2005 08:39 AM

ko nak tau pasal pendinding ke pasal papan nih?tak aleh2 ckp nak buat rumah lak? tak paham aku ler.

tp mmg bpk aku ada belajar dulu, even skrg pun dia masih boleh dipanggil pengamal ubat tradisional.cuma bila terkena kat family sendiri tak leh nak tolong sendiri. tak serasi.itu kata org jawa lah.lain2 aku tak tau.sbb dia tak mo anak dia mewarisi.secara tak sengaja je kalu pandai pun.

grenbara Publish time 14-9-2005 11:28 AM

wong jowo ngomong ... tak serasi!!

Originally posted by tiwol_ayu at 14-9-2005 08:39 AM

tp mmg bpk aku ada belajar dulu, even skrg pun dia masih boleh dipanggil pengamal ubat tradisional.cuma bila terkena kat family sendiri tak leh nak tolong sendiri. tak serasi.itu kata org jawa lah.lain2 aku tak tau.sbb dia tak mo anak dia mewarisi.secara tak sengaja je kalu pandai pun.

Satu contoh mudah.

Seorang doktor tidak mahu merawat anak/isterinya (keluarganya sendiri) kerana takut tersilap bagi ubat.Nanti tak sembuh
Bila merawat orang lain yg tiada pertalian dia tidak takut melakukan kesilapan.

Kenapa agaknya ketika merawat org lain, perasaan takut melakukan kesilapan itu tak ada? :hmm:

:dia:Ilmu yg dipelajari dan dimiliki akan lebih menjadi afdal jika digunakan untuk kebaikan anak dan isteri (dlm umah sendiri). Selepas tu barulah disebarkan/diajar ilmu itu kepada org yg ada diluar rumah.

Bukan sebaliknya.

Ilmu kedoktoran ni bukan buleh pandai secara tak sengaja. Bangun tido je ... ewahh aku rasa aku dah boleh merawat orang sakitni!!
Ilmu merawat ni perlu dipelajari. Perlu berguru dan gurunya tu pulak dah disahkan mengajar ilmu yg haq. Bukan main suka suka, macam main pondok pondok zaman kecil dulu.

tiwol_ayu Publish time 14-9-2005 12:18 PM

mmm...betul la tu.patutnye mmg cam tu.family first.tp kita dah sebati ngan wong jowo ngomong.

bpk aku kelebihannya dlm mengurut; dr bapak budak ke bayi.insyaallah. so, bila abg aku dpt sikit kepandaian bpk aku ni, mcm2 plak jadik kat dia.so bpk aku suruh stop, jgn urut org lain selain bpk aku jek. ye lah, apa2 ilmu kita kena belajar dari awal kan. kalo x cukup ilmu tu lain plak jadiknya.wallahualam.....

mYa Publish time 14-9-2005 04:43 PM

isk,
banyak org yg hati busuk dlm dunia ni ye? kesian kat diorg..mudah2an diorg bertaubat la sebelum terlambat...asyik2 tempah tiket ke h*ll jek..sesekali ingatla kat tuhan..

mYa Publish time 14-9-2005 04:45 PM

isk,
banyak org yg hati busuk dlm dunia ni ye? kesian kat diorg..mudah2an diorg bertaubat la sebelum terlambat...asyik2 tempah tiket ke h*ll jek..sesekali ingatla kat tuhan..

eva Publish time 14-9-2005 05:38 PM

Originally posted by tiwol_ayu at 14-9-2005 08:39 AM
ko nak tau pasal pendinding ke pasal papan nih?tak aleh2 ckp nak buat rumah lak? tak paham aku ler.

tp mmg bpk aku ada belajar dulu, even skrg pun dia masih boleh dipanggil pengamal ubat tradi ...
ermmm btol la tu... keluarga sendiri tak boleh tolong.. selalunya jd mcm tu :hmm:

NangNak Publish time 18-9-2005 10:43 PM

Originally posted by hulubelang at 9-8-2004 02:20 PM
:onf::onf: Tima Kasih BabySha...Kengkadang tu kita
bole belajar dari pengalaman orang lain...

Cuma pesanan : Jin dan Syaitan tu selalu mencari ruang
unruk merosakkan anak Adam....so..bila rasa ...

hulubelang,

ko ni ahli Abjad ker? Bila sebut To Kenali Kelantan, puak2 utara ni ramai yang dari kelompok Allahyarham Sheikh Mahmud. Ni termasuk la Ustaz Mad Janggut, Tuan Guru Pak Mid dan seangkatannya.

Saja jer tanya.

hulubelang Publish time 20-9-2005 10:54 AM

Originally posted by NangNak at 18-9-2005 10:43 PM

hulubelang,

ko ni ahli Abjad ker? Bila sebut To Kenali Kelantan, puak2 utara ni ramai yang dari kelompok Allahyarham Sheikh Mahmud. Ni termasuk la Ustaz Mad Janggut, Tuan Guru Pak Mid dan se ...

Emm....Kalau tak salah saya....Ustaz Mad Janggut ( Ustaz Hj Ahmad Che Din ) nie merupakan penaung
Silat Abjad Jabat Kilat and memang sanadnya dari Sheikh Mahmud Nasri Osmani.Tuan Guru Pak Mid
nie kalau tak salah saya di kenali juga sebagai Pak Mid Lanai @ Pak mid hulubalang...

Tak semestinya ahli abjad sahaja kenal mereka nie kan...BTW..maybe NangNak nie ahli abjad kott?

NangNak Publish time 20-9-2005 08:53 PM

Originally posted by hulubelang at 20-9-2005 10:54 AM

Emm....Kalau tak salah saya....Ustaz Mad Janggut ( Ustaz Hj Ahmad Che Din ) nie merupakan penaung
Silat Abjad Jabat Kilat and memang sanadnya dari Sheikh Mahmud Nasri Osmani.Tuan Guru Pak Mid
...

Bila bercakap ttg Ustaz2 kat utara ni.. mereka saling kenal antara satu sama lain.Betul tk semestinya ahli Abjad jer yg kenai mereka.

mYa Publish time 27-10-2005 01:07 PM

bulan pose ade jin tak? sihir2 ni bulan pose buleh jadik tak?

grenbara Publish time 28-10-2005 08:06 AM

jawapang nyer!!!

Originally posted by mYa at 27-10-2005 01:07 PM
bulan pose ade jin tak? sihir2 ni bulan pose buleh jadik tak?

jawapa akuyg tak ada ilmu ni ....

Maaf .... aku menyoal kembali !!!

adatak dlm bulan posa ni orang islam yg diwajibkan berposa tetapi tak posa:onf: tanpa sebab yg membolehkan dia tak berposa?:cak:

Jawapan :stp:pd soalan aku ni akan menjawab soalan mYa

:bye: selamat menyambut lebaran dan maaf zahir batin dari aku sekeluarga:love:

mYa Publish time 29-10-2005 12:34 PM

ada...so maknanya ade la ye..aku cuma teringat kisah kawan yg tanya mende ni pada aku
katanya dia kena sihir ..bebulan pose ni pun mende alah tu dok ganggu dia..
sian betul kan...setan dah sesat tapi yg lagi sedih manusia pun jadi sesat sebab setan
marilah doa supaya ampunkan dosa malaun2 ni (uupsss..) makhluk2 manusia yang tak hengat ni
mudah2an tahun depan makhluk2 ni bertaubat la...jangan aniaya hidup org lain lagi

grenbara Publish time 8-11-2005 10:30 AM

ampunkan????!!!!!#@$%^&*

Originally posted by mYa at 29-10-2005 12:34 PM

sian betul kan...setan dah sesat tapi yg lagi sedih manusia pun jadi sesat sebab setan
marilah doa supaya ampunkan dosa malaun2 ni (uupsss..) makhluk2 manusia yang tak hengat ni
mudah2an tahun depan makhluk2 ni bertaubat la...jangan aniaya hidup org lain lagi

satu anjuran yg bagus ... tetapi persoalannya???

Apakah layak manusia manusia yg berhati dan bertopengkan syaitan, iblis, jin @#$%&* ini layak diampunkan oleh kita?
Kenapa kita perlu memaafkanmereka yg terang terangan melanggar al-quran dan hadis. Mereka tahu itu semua bersekongkol ngan iblis. Satu syirik nyata yg tidak akan terampundosanya spt dinyatakan dlm al-quran.

Dengan berbekalkan hasad dengki, busuk perut, busuk hati mereka ini sanggup menganiaya sesama insan yang alasannya cuma " ... aku menyampah tengok dia tu pasal dia meniaga lebih berjaya dari aku ..."

Betapa mudah dan tak logiknya alasan mereka untuk dijadikan alasan untuk menganiaya insan lain.
Apakah maaf kita itu mempu mengembalikan tahun tahun, bulan bulan, hari hari, masa masa dan saat saatindah yg terbuang kerana kepayahan itu.

Adakah maaf itu mampu membayar kembali dan mengembalikan kasih ayah atau ibu yg melayang nyawanya kerana manusia manusia iblis itu?

Jangan tanya pd orang lain tapi tanya pd diri sendiri .... terutama yg telah mengalami penderitaan seperpti nii:hmm:

Adakalanya maaf itu akan hanya lebih membinasakan!!:pray::pray::stp:

joe1983 Publish time 12-11-2005 02:26 PM

aku sebenarnyer tak beraper tau pasal santau....tapi yg aku tau...mengikut list kene santau biaserpompuan(jadi kene jage2)...lagi...kalau saper2 yg jauh dari alquran...jauh dari amal soleh....dan pader sayer pokok pangkal santau nih dari pergaulan manusia same manusia yg tiader batas...cth bergaul dgn sesiaper(tidak memilih kawan)...sebab bile jadi cam tuh...banyak kawan...jati diri kite menjadi lemah kerane meluangkan mase2 kite yg banyak kpd mereka..dan kite kurang mendekati tuhan...bile jadi camtuh...proses santau akan berjalan ngan lancar...aku penah mamber...kuat sembahyang..dan dier terkenal ngan tekun bersembahyg..dan kadang2 dier berceramah walaupun umur belasan tahun...tapi dier kene santau...dier bagi tau kat aku yg dier muntah keluar darah sampai sebaldi tampe henti....dier dah bajet yg dier akan meninggal..tapi biler berubat....orang yg ubat dier tuh..bagi tau..yg santau dier tuh..same2 belajar agame same dier gak...ini kes dengki2 mendengki lani...cari ilmu agame samer pun masih dengki mendengki sampai keperingkat santau tuh...tapi macam aku cakap tadi la....pokok pangkal yer pergaulan..dengan tidak memilih orang....

grenbara Publish time 14-11-2005 09:36 AM

santau

Originally posted by joe1983 at 12-11-2005 02:26

tapi yg aku tau...mengikut list kene santau biaserpompuan(jadi kene jage2)...lagi...kalau saper2 yg jauh dari alquran...jauh dari amal soleh....dan pader sayer pokok pangkal santau nih dari pergaulan manusia same manusia yg tiader batas

Assalamualaikum,

Maaf aku yg tak berilmu nakmencelah sikit.

Dari apa yg aku perhatikan kes kes santau ni tak bolehlah kita kata hanya berminat pd kaum hawa je. Ramai yg aku jumpa yg mendapatkan rawatan dan ada yg dah sembuh adalah kaum adam.

Santau ini juga sememangnya dikategorikan diantara beberapa penyakit yg berpunca dr gangguan unsur unsur bathil atau dlm bahasa pasar kita disebut sebagai dirasuk jin dan syaitan.

Sesiapa yg kena gangguan ini tidak bulehlah kita katakan bahawa mereka iniadalah orang orang yg jauh dr alquran atau tidak beramal.

Ada yg kena gangguan ini terdiri daripadamereka mereka yg arif tentang quran dan hadis. Ada satu kes tu, si isteri yg kena gangguan seorang al hafizah (hafaz quran) dan suaminya seorang al hafiz, pakmentua seorang ustaz yg amat disegani.

Sesiapa juga boleh kena santau atau gangguan. Tidak kiraseorang tok imamatau seorang yg ateis. Cuma kalu yg jauh dramalan ALLAH akan lebih mudahdiganggu kerana tiada aurakalimah ALLAH yg ada dlm dirinya yg mampu menghindari ataumemperlahankan gangguan tersebut.

Bila kita bercerita bab hasad dengki, busuk perut dan dendam mendendam ini, siapa pun sama saja. Adik beradik bermusuhan, anak ngan bapak tak bertegur sapa inikan lagi kita yg tak mengenali satu ngan lain. Hanya kerana tanah sekangkang kera satu famili berantakan.

Semua ini kerana apa???Kerana kita yang bernama manusia ini mempunyai nafsu:onf:. Malaikat tidak berhasad dengki sesama mereka kerana ALLAH tidak memberi meraka nafsu tetapi manusia sentiasa hanyut dgn nafsu.

Dengan nafsu manusia sanggup melakukan apa saja. Manusia sering tewas dengan nafsu.

Rumusan aku,

Penyakit gangguan ni tidak akan mengira sapa pun. Selagi manusia punya nafsu selagi itulah perkara perkara ini tidak akan berhenti. Semakin kita merasa bahawa kita ni lebih moden dr orang lain selagi itulahhasad dengki ini terus bercambah.

Jika kita berkawan ngan penjahat, kita akan dapat kejahatannya
Kalau kita berkawan ngan orang yg berilmu kita akan dapat ilmunya.

zarinamn Publish time 25-11-2005 12:32 PM

Yellow Lion ni x arif sgt bab2 sihir + mistik nih tp recently one of my friend punya prangai dh smcm.. :( nampak benda yg kita x nampak, ckp bkn2.. wat keputusan berubah2.. x nk contact sapa2...senyap je.. :( smpai ade org yg kata dia dah x betul.. sedih sgt.. Kalau ade sesapa yg kenal ustaz/org2 alim nak mintak berubat.. samada KL area or utara or mana2, tolong la share sama.. or pm me.. rasanya keadaannya skrg semakin teruk.. Rasanya ramai yg mention ttg Darul Syifa.. Ade sesapa leh kasi info kat mana & no contactnye? Tq..

mYa Publish time 25-11-2005 04:24 PM

macam mana nak tahu siapa yg punye angkara..kadang2 geram jugakla..macam mana nak sedarkan diorg..kalau yg buat angkara ni di kalangan keluarga terdekat...bila ditengok kita sihat & gembira ..dihantar semula santau...sampai bila nak sudah...dah puas berdoa supaya mereke jadi org baik2 tapi belum lagi berhasil...

mYa Publish time 25-11-2005 04:29 PM

macam mana nak tahu siapa yg punye angkara..kadang2 geram jugakla..macam mana nak sedarkan diorg..kalau yg buat angkara ni di kalangan keluarga terdekat...bila ditengok kita sihat & gembira ..dihantar semula santau...sampai bila nak sudah...dah puas berdoa supaya mereke jadi org baik2 tapi belum lagi berhasil...
Pages: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29
View full version: Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun