grenbara Publish time 28-11-2005 09:43 AM

Darul Shifa

Originally posted by zarinamn at 25-11-2005 12:32 PM

Rasanya ramai yg mention ttg Darul Syifa.. Ade sesapa leh kasi info kat mana & no contactnye? Tq..

Darul Shifa di Bandar Baru Bangi. Alamat atau no.telefon aku tak ada, tapi jangan risau yang penting kau dapat cari kat mana Bandar Baru Bangi tu dah cukup. Darul Shifa beroperasi di sebuah rumah teres, jalan nak masuk ke DS ni kau akan jumpa sebuah surau. Sampai BBB ni kau tanyalah sesiapa yg kau jumpa.

Musti diaorang tau. Aku nak bagi plan punn susah sebab selepas bulatan tu akan ada banyak jalan.

Sepanjang jalan nak ke BBB tu akan banyak kau jumpa peniaga tepi jalan. Jangan malu jangan segan kalau tak tanya sesat jalan.

Datok Harun Din hanya akan berada di DS pada hari tertentu saja (maaf aku dah lupa harinya). Anak anak murid dia ramaimembantu. Ada banyak bilik untuk rawatan. Elok datang waktu awal pagi. Adakalanya ramai sungguh yg dtng mencari rawatan kat DS ni. Petang pun ada tetapi perawat tak ramai.

Bab bayaran ni, mereka tidak pernah meletakkan harga. (Ini baru betul) Terpulang pada kita sendiri, cuma kita kena perlu ingat, bila api dan air mereka kena bayar.

Cuba dulu disini ... Jangan pulak baru jumpa sekali tak sembuh dan tak nak datang, mereka hanya berusaha yang menyembuhkan bukan urusan mereka .... jika diizinkan ALLAH sembuh.

Dan jangan lupa pesanan aku ....
"JANGAN JUMPA BOMOH YG MELETAKKAN HARGA BAGI RAWATAN MEREKA"
Bomoh jenis vvip yg mengiklankan diri mereka dlm suratkhabar atau majalah ni ... bomoh cari makan. Penipu dan pembohong besar. Jatuh muflis nanti kita dikerjakan mereka.

zarinamn Publish time 28-11-2005 11:47 AM

Reply #401 grenbara's post

Thanks for the info grenbara.. Really appreciated..

mYa Publish time 13-12-2005 01:20 PM

sesiapa tahu mengenai sihir yang hanya boleh dihantar melalui barang2 yang diberi penyihir kepada org yg hendak disihir. Ini santau angin ke?
Macam mana nak buang barang2 tak elok ni? Adake pantang larang nye

aturcara Publish time 13-12-2005 03:29 PM

kita pernah ade pengalaman kena sihir ni,...masa tu form 4...dah kena dah sihir ..ni disebabkan dengki mendengki tak leh tengok kita lebih dari dia...kita dah rasa semacam bila makan makanan yang dia bagi..sebab dia tak makan..kita je yang makan..masa tu kan cam bodoh2 je..org bagi makan..kita makanla..kita tak tahu budak tu nak kenakan kita...masa mula2 kena..masa tu exam...rasa nak lari je dari exam tu..tak nak siapkan...result kita drop...pelik..masa tu la mak kita terus cari perawat....puas gak nak berubat..tapi alhamdulillah lama2 ok...tapi kita perasan bdk tu memang tak bertegur sapa ngan kita dah...tapi selepas tu..semua org tak kawan dengan dia..dan mcm pulaukan dia...kita buat dek jela...last2 bila dah dekat nak spm..barula dia yang terhegeh2 datang bertegur sapa ngan kita...kita masa tu baik hati..berkawan balik ngan dia..buat cam tak de apa2...dalam hati cakap..aku maafkan kau...mungkin di dunia ko lepas..tapi akhirat..tanggungla sendiri..yela kan bukan senang nak sembuh...kita hampir2 putus semangat, tak yakin pada diri sendiri, pernah tak pergi exam penggal ...kertas math pulak tu...semuanya sebab sihir ni..kadang2 kita tak faham ..mak dan ayah budak tu sanggup tolong realisasikan impian anak dia..sanggup hantar sihir pada anak org lain sebab anak orang lain lebih daripada anak dia..hmm...nak buat camne kan tula manusia tak pernah lari dari sifat dengki mengdengki dendam mendedami...hmmm
wallahualam...

honeybee1802 Publish time 19-12-2005 11:37 AM

maaf le nak tanya..apa tanda org kena gangguan jin iblis nih?aku nih ntah ler..sejak kebelakangan nih asyik tak sihat jek....memula dulu aku kena period yg lama tuh..aku g jumper dr pakar..scan sana sini...pehtu dr kater maybe hormon aku tak teratur lagik(aku lps bersalin dekat 10 kot ms tuh),so dia kasik pil perancang.tup2 1st type aku mkn,memula aku rs pening mabuk mcm org ngandung..ok lagik,sb aku tanya dr awal2 mmg gitu..tup..tup lps tuh aku kena bleeding.memula skit.pehtu mkn byk..aku jd mcm tak bermaya...g jumper dr...sbb aku naik pitam dibuatnyer...then dr kasik pil berhentikan darah,tkr pil lain...memula mcm nak berenti pehtu dia mencurah balik,ngalahkan period lak...pehtu aku rs lain mcm,aku bc yassun,buat air yassin,tak jd gak...pkiran aku tak tenang tul ms tuh..berserabut.aku asyik cuti/mc...then aku jumpe ustaz kat drul syifa..dia tanya le dah g jumper dr ker?dr ckp apa ada fibroid ke haper...aku ckp takde...then dia bc doa seme.dia kater kalo lps seminggu aku demam means ada something,kalo takde means aku stressed sgt kot...then Alhamdulillah...darah tuh beransur le surut dgn kehendak Allah.bersyukur sgt aku ms tuh..yg demam tuh aku tak pasti..sbb aku rs aku terjangkit selsema..so aku demm skit kot,so aku tak g jumper usta tuh lg.
tp aku perasan lps aku kena period panjang tuh,aku rs bdn aku nih lemah jek..ntah le susah nih ditafsirkan.aku nih mudah letih gitu...skang nih plak aku mcm kena semput..ntah baper kali aku g klinik...skit lagik aku nakpakar buat lung function test.tp aku heran..mcm semlm aku rs mcm susah nak bernafas/mcm kurang oksigen...tp biler aku bernafas aku rs paru2 aku takde apa2..ptt ler biler aku jumper dr dia ckp lungs aku clear..aku pun naik bingung ler gini...kalo org nak buat aku..buat per..aku bukan kaya..takde rete..nak jeles pe ngan aku...tp tu ler..aku skang nak keje pun tak bersemangat...lagik le aku tension thp gaban nih....

aturcara Publish time 20-12-2005 11:59 AM

Honeybee,
tak semestinya kita tak de apa2..kita tak kena dengki org...kadang2 bila org tengok..kita lebih sikit ke..kena jugak..org ni kalau nak berdengki dia tak kira..kita ni tak de harta ke apa ke..yang penting impian diaorang tercapai...menurut pengalaman kita la kan...kena sihir ni, badan jadi lemah, malas sangat, pening kepala, sakit kepala, fikiran bercelaru je..dia bergantung sebenarnya pada org yang buat kat kita tu..dia nak kita jadi camne..tapi tula sebahagian tanda2 kita kena gangguan ...

tembamgirl09 Publish time 20-12-2005 01:19 PM

citer pasal sihir ni...mak bam adalah salah sorang mangsa buatan org ni...mak bam sakit awal tahun hingga sekarang..penyakit dia..tetiba hilang akal..baring je taknak makan or minum..kencing pun kat situ sampai 2-3 hari..Ya allah sedihnya...kalau nasib tak baik..tengah2 malam dia akan meracau2 sampai pagi..puas kitaorang berubat..dah pergi Darul Syifa..hemm...tak jalan..malah tambah teruk..try kat gombak..pun sama..duit dah labur kat situ lebih kurang Rm 4000..pegi jumpa bomoh siam..2 minggu je elok..jumpa org kat Tun Hussein Onn..org tu sampai surrender nak ubatkan..skang ni ikhtiar ubat di tangkak johor..hemmm..baru la nampak perubahan sikit..dan nampak 'barang ' yg dihantar oleh pengkianat tu...tapi lepas berubat tu...time balik mak aku buat perangai..astagfirullah...mmg sakit hati aku tgk muka mak aku tu!!! sampai 3 hari tak sedar kat rumah..bam tanya tukang ubat tu siapa yg buat ni semua..bam sampai merayu sbb bam bukan nk balas balik..bam cuma nak tanya org tu knp naya mak sampai camtu..kalau betul mak aku salah..biarlah aku sujud kaki dia..tolong la jgn buat mak aku camtu..kesiann..tukang ubat tu cuma bg tau yg buat ni semua ialah jiran..dah byk bomoh aku jumpa..sumer bg jawapan yg sama..iaitu jiran yg buat ni semua..skang ni bam terpaksa menumpang rumah sedara utk berubat..dah 5 bulan menumpang umah sedara sampai sedara naik meluat..still camtu juga..baru2 ni..nampak kurang sikit..Insyallah hujung bulan ni kami akan balik ke rumah sendiri..cuma..takut kalau mak kena lagi..kami dah tak sanggup nak hadapinya lagi..so kawan2...kalau ada tempat yg lagi bagus..tolong inform bam..bam dah mati akal..badan letih..hati sakit...streessss aku ni..:kant:

honeybee1802 Publish time 20-12-2005 02:49 PM

Originally posted by aturcara at 20-12-2005 11:59 AM
Honeybee,
tak semestinya kita tak de apa2..kita tak kena dengki org...kadang2 bila org tengok..kita lebih sikit ke..kena jugak..org ni kalau nak berdengki dia tak kira..kita ni tak de harta ke apa ...
tu la aturcara..seme yg aturcara ckp tu ada kat honey skit..Alhamdulillah honey leh control diri lagik...tp mak honey penah ckp dulu,org yg sewa sebelah umah kat kg tuh dulu ader berubat pelik2...ntah le kot kitaorg penah lalu lalang terlanggar haper2 ke tatau ler...sbb kalo ngkkan adik honey rsnyer mcm ada gangguan mende2 gitu skit...dia penah mimpi ngk binatang haper ntah kaler itam,igt2 dulu slalu gak dia demam2,pehtu dia nih jenih moody lak tuh..dah bawak berubat..tp masalahnyer dia nih susah skit...lalai skit...dr bertudung buang tudung....yg honey dulu2 zmn blaja tak penah kene pelik2..Alhamdulillah..mungkin pendinding kuat skit kot...kire solat,Quran ngan ma'thurat tuh Alhamdulillah..skang lalai plak....

aturcara Publish time 20-12-2005 04:16 PM

honeybee,

Tapi jangan la biar benda tu..nanti jadi lagi worst..kalau boleh berubat cepat2..berubatla..
sebab benda2 cam ni kita tak nampak kesan dia..last2 dia jadi teruk...tu kalau boleh jangan biar cam tu..je..kalau sakit doktor boleh ubatkan takpe..ni Dr pun tak boleh nak specify sakit apa...kita pun aritu pening..ingatkan darah tinggi..sebab masa peknen kena darah tinggi..rupanya langsung tak de lepas bersalin..darah pun normal..tu la..hmm

honeybee1802 Publish time 20-12-2005 04:55 PM

haah le aturcara kite pun test kencing ngan darah tinggi..dedua takde...cumer ms tuh nadi tinggi coz amik ubat lelah...tu ler nak tgk2 gak...tp tu ler ckp kat husband dia mcm tak percaya ngan mende gini..tp nak ajak gak dia g weekend nih...kurang g darul syifa sb dekat...

eva Publish time 20-12-2005 10:50 PM

Originally posted by tembamgirl09 at 20-12-2005 01:19 PM
citer pasal sihir ni...mak bam adalah salah sorang mangsa buatan org ni...mak bam sakit awal tahun hingga sekarang..penyakit dia..tetiba hilang akal..baring je taknak makan or minum..kencing pun ka ...

bam, ubatnya bukan kat org lain bam tapi korang semua.
cuba rajin tanya dgn ustaz2 amalan yg bagus utk musnahkan sihir nie, mesti ada yg sanggup bagi.
ini kena bam and the whole family yg usaha sendiri. lambat takpe bam asalkan dtg dr kita yg kena, doa org kena aniaya kan.. insya Allah. cuba la.

aturcara Publish time 21-12-2005 10:28 AM

betul,

memang sihir ni..ubatnya diri kita sendiri, ubatnya solat jangan tinggal, mengaji semua tu..tapi tula..kalau kita tak 'sihat' benda tu lagi suka kaco..kalau kita baca ayat2 Quran..nanti benda tu ejek kita balik sebab yela kita kan belum sihat sepenuhnya..camne nak ubatkan diri sendiri, dalam masa tu mintakla org lain tolong sembahyang hajat untuk kita. mintak kita sembuh, tolong kita masa kita tak mampu, tapi kalau dah rasa cam dah ok sikit..barula kita boleh buat untuk kita sendiri, sembahnyang hajat, tahajud..insyaAllah..lama2 benda tu nanti akan musnah sendiri...

honeybee1802 Publish time 21-12-2005 11:07 AM

betul tuh eva..aturcara..amalan kite le pendinding kite.kalo boleh nak berubat,carik yg ikut cara Islam,elakkan yg khurafat...

siDney Publish time 23-12-2005 10:31 AM

Originally posted by zarinamn at 28-11-2005 11:47 AM
Thanks for the info grenbara.. Really appreciated..

To zarinamn
ni ada satu lagi branch D.syifa kat kl-kg baru jer ni alamat dia No 26, Jln Daud-nama bangunan dia Pencetakan Watan tapi dia bukak hari ahad jer..lepas2 zohor gitu..dtg awal register nama..n bwk air utk buat penawar..insyAllah..

zigzag Publish time 24-12-2005 09:31 AM

Originally posted by tembamgirl09 at 20-12-2005 01:19 PM
citer pasal sihir ni...mak bam adalah salah sorang mangsa buatan org ni...mak bam sakit awal tahun hingga sekarang..penyakit dia..tetiba hilang akal..baring je taknak makan or minum..kencing pun ka ...

bam dh try kat sorg wak kat Pt Hasan, Benut? last week sy ikut hubby pg sana tgk cara wak tu buat ok la.. x de yg merapu meraban.. masa sy sampai tu ada sorg perempuan dia tgh berubat, kesian dia org hantar benda nk bg husbn dia benci dia.. pas tu yg buat tambah kesian dia pegi berubat kat tempat lain bukan bomoh tu ubatkan dia tapi tambah plk ngn benda yg bukan2.. mcm2 azimat yg dia bwk,.. skali wak tu tengokan rupa2nya azimat tu semua ada penunggu.. kesian pompuan tu..

aturcara Publish time 27-12-2005 09:00 AM

Originally posted by honeybee1802 at 21-12-2005 11:07 AM
betul tuh eva..aturcara..amalan kite le pendinding kite.kalo boleh nak berubat,carik yg ikut cara Islam,elakkan yg khurafat...

Kita kena tengok..apa yang perawat tu guna..kalau jampi serapah tak tau apa..elakkan la..kalau dia betul2 gunakan ayat alquran..dan tak sentuh kita..melainkan dia mintak izin ngan suami kita atau muhrim kita tu baru betul...kalau dengan azimat lagila tak tau betul ke tak..kot2 ade penunggu macam yang Zigzag posting kat atas ni...

honeybee1802 Publish time 27-12-2005 09:37 AM

isk..baru le igt nak tanya...darul syifa tuh weekend buka tak?semmlm dgr tazkirah khasiat surah Al-FAtihah kat IKIM.antara yg saya igt yg ustaz tuh ckp..kalo kite merana dek perbuatan manusia(dok fitnah ke haper ker) kite kena byk2 sabar tp kalo kite kena gangguan syaitan iblis nih kena le bwk2 berubat.pehtu ustaz nih ckp lagik,kalo dah berubat biasanyer ustaz akan kasik zikir kena amalkan dan kite kena jg pemakainan,amalan kite,kalo tak alamat dtg le balik mende alah tuh.pehtu dia ckp baik mencegah sebelum dtg penyakit gitu...tp tu ler..dgr sekerat jek...tp betui ler..betul ustaz ckp..kita nih alpa..

tembamgirl09 Publish time 27-12-2005 12:57 PM

Originally posted by honeybee1802 at 27-12-2005 09:37 AM
isk..baru le igt nak tanya...darul syifa tuh weekend buka tak?semmlm dgr tazkirah khasiat surah Al-FAtihah kat IKIM.antara yg saya igt yg ustaz tuh ckp..kalo kite merana dek perbuatan manusia(dok f ...
weekend pun buka juga bam rasa...kalau awk nk jumpa sendiri ustaz harun tu..kena datang hari selasa..ustaz harun akan ada sampai pukul 2 tengahari..dan pastikan awk datang amik nombor kat tempat tu waktu subuh..kalau lewat..mmg akan melepas!masa mak bam teruk kena tu..abg bam pergi tunggu sana pukul 4 pagi..ramai yg beratur..dapat la no ke-22..dapat jumpa ustaz tu..mmg betol kata honey..kadang kita ni leka..jiwa kosong tu sbbnya senang dirasuk..ustaz tu pun cakap camtu..syaitan ni mmg laknatullah..makin kita lawan..makin teruk kita dikerjakan..lepas je mak bam jumpa ustaz harun din tu..balik rumah mak bam tak sedar diri 3 hari..mata merah..takmo tidur..Astagfirullah..mmg melampau org tu..kami ikhtiar baca yasin..bagi air zam2..pulih sekejap..lepas tu..emmm....malas dah nak citer..:kant:

hulubelang Publish time 27-12-2005 04:20 PM

Originally posted by mYa at 13-12-2005 01:20 PM
sesiapa tahu mengenai sihir yang hanya boleh dihantar melalui barang2 yang diberi penyihir kepada org yg hendak disihir. Ini santau angin ke?
Macam mana nak buang barang2 tak elok ni? Adake pantan ...

Salam mYa,

Sihir yang di hantar menggunakan medium perantaraan/barang merupakan
salah satu cabang dari ilmu sihir.

Secara amnya,pengamal sihir tersebut akan menggunakan barang barang
tertentu sebagai syarat sihirnya menjadi.So,tak semestinya itu adalah santau
angin....

Selalunya,kalau ilmu sihirnya peringkat tinggi,agak payah hendak lihat barang
tersebut dengan penglihatan biasa.Tapi,kalau barang itu ada depan mata...
contohnya : limau dengan benag tujuh warna,limau dengan jarum ada dalam
opis atau depan rumah.....tak de pantang larang larang...hambik dan buang
je...sambil faham dalam jiwa yang berkuasa hanya lah Allah yang maha esa....

hulubelang Publish time 27-12-2005 04:23 PM

Originally posted by aturcara at 27-12-2005 09:00 AM

Kita kena tengok..apa yang perawat tu guna..kalau jampi serapah tak tau apa..elakkan la..kalau dia betul2 gunakan ayat alquran..dan tak sentuh kita..melainkan dia mintak izin ngan suami kita at ...

:setuju::setuju::setuju:
Pages: 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30
View full version: Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun