snow^^ Publish time 6-4-2006 09:43 AM

Originally posted by ahysa at 30-11-2004 09:43 PM
dan 1 thing my mom notice, semua pokok2 kat luar rumah habis bersih. bila my mom tanya auntie dia, dia cakap org tukang ubat tu nasihatkan utk buang semua pokok2 tu sbb ada makhluk yg bertenggek.
...
seramnyerr:jeling: kadang2 terpk...rasa cam x buat salah kat owg...tapik kene jugak...hmmm...ujian Allah tu...mintak dijauhkan...tak berdaya sebagai hamba nak melaluinyerr...

aturcara Publish time 6-4-2006 10:39 AM

Originally posted by SQ154 at 30-3-2006 05:40 PM

Mimpi buang air tu tak bermakna kita di gangu makluk halus atau terkena buatan orang, seandai nya kita bermimpi dikejar anjing hitam atau digigit anjing hitam itu mungkin merupakan sebahagian p ...

bukan anjing je, ular pun ye...kalau mimpi anjing atau ular yang berwarna hitam..memang maksud tak baik...
pasal mimpi buang air tu mungkin banyak maksud..tapi salah satunya mimpi gangguan..kita dah terkena sebab tu kita tahu dan kita tak tuduh sebarangan je..

tiwol_ayu Publish time 6-4-2006 03:27 PM

ooo....mcm tu eh atur.kakak aku selalu mimpi pasal ular.dulu dia selalu mimpi ular terjuntai kat salur air kat umah abah aku (rumah yg belum renovate).baru2 ni pulak dia mimpi kolah air (skrg ni kosong) penuh ngan ular.eiii seram pulak lah.

tp mmg skrg pun kakak aku tgh berubat. wallahualam katanya pemberian khas dari org. aku pun baru tau coz dia tak mo org worry.

anak dia pun terkena sekali.ada satu malam tu, dia tido lewat study.sebelum tido nak pi minum air.dia keluar bilik je dia dgr org berbual ingat kot mak pak dia.bila dia jengah kat hall tak de sesapa dan tv pun on.

dia terus ke dapo amek air dlm peti ais.once dia tutup je pintu peti ais tu, tup tup kat sebelah dia ada satu lembaga hitam tgh cangkung staring kat dia.dia dah tak terkata terus masuk bilik tutup mata tido.esoknya baru citer kat mak dia.skrg ni dah takut balik nak tido sensorg.budak ni mmg selalu kena kaco.

tiwol_ayu Publish time 6-4-2006 03:30 PM

Originally posted by aturcara at 6-4-2006 10:39 AM

bukan anjing je, ular pun ye...kalau mimpi anjing atau ular yang berwarna hitam..memang maksud tak baik...
pasal mimpi buang air tu mungkin banyak maksud..tapi salah satunya mimpi gangguan..ki ...

aku penah mimpi buang air tp lawak. buang air depan org ramai.tak ke haru tu.ada member kata petanda nak berlaku sesuatu yg mengaibkan.wallahualam. aku tak pk sgt pasal mimpi tu. tp kelako pulak.

Diba_79 Publish time 13-4-2006 12:16 PM

innalillahi wainna illahi rojiun...

baru ue dpt berita yg sorang budak pompuan ni meninggal dunia sbb penyakit misteri.
dengarnya siap berubat kat darul Syifa.. Allah lebih sygkan dia

mc_nors Publish time 18-4-2006 02:24 PM

sihir...

cam ner nak tahu diri disihir...meh ler kongsi kat sini...sesape yg ada pengalaman tu..

audioslavefan Publish time 18-4-2006 02:32 PM

kalau santau senang nak tau.. tapi kalau sihir ilmu pengasih ni camne ek? :nyorok:

mc_nors Publish time 18-4-2006 02:34 PM

apa yang saya alami sekarang tak tertahan rasanya...rasa cam nak mati jer.. rasa cam berdebar2..marah2 kat suami...berserabut jer pikiran ni.. dah tak tahu nak wat cam ner... sesaper yg ada pengalam meh ler kongsi ngan saya... ataupon tahu tempat2 yang bagus tuk buang mende2 cam ni... terseksa sangat ni...:pray:

mesomeone Publish time 18-4-2006 03:00 PM

aku masih dalam rawatan. kena santau gak. kuar jarum. hitam gile dah jarum tu. aku kena gi 2 3 kali lagi untuk pulih sepenuhnya. pak cik tu kate akuni kena sebab dia marah aku rapat ngan satu budak? pak cik tu suruh aku baca surah apa tah. yang kisah pasal nabi musa a.s melawan sihir firaun.

Cutie Publish time 18-4-2006 03:09 PM

Originally posted by mc_nors at 18-4-2006 02:34 PM
apa yang saya alami sekarang tak tertahan rasanya...rasa cam nak mati jer.. rasa cam berdebar2..marah2 kat suami...berserabut jer pikiran ni.. dah tak tahu nak wat cam ner... sesaper yg ada pengala ...

sy cadangkan pergi berubat...banyak tempat saudari boleh pergi berubat, cuma kena pastikan perawat mengamalkan perubatan Islam yang betul. Boleh pergi ke Darul Syifa', bangi atau tempat Ustaz Ismail Kamus, somewhere in KL.

Untuk sementara tu...amalkan sunat taubat, mengaji. Ayat manzil + matsurat....insyaAllah

mesomeone Publish time 18-4-2006 03:11 PM

aku still tak buat apa yang dia suruh. biasa la aku pun bukan alim sangat.

mc_nors Publish time 18-4-2006 03:29 PM

memang sukar nak explain kat masyarakat pasal hal ni...bermula dari perkahwinan saya hampir 3 tahun...masa tu saya dan family husband pergi berubat kat KB, dalam masa tengah berubat tu tetiba jer tangan saya menjadi sejuk yg teramat dari siku ke bawah...lps tu saya cam tak sedarkan diri meracau... bermula dari situ mcm yang terjadi..lebih2 lagi selepas 3 mngu kematian ayah mertua (2/1/2006), saya keguguran anak ke dua..masa tu badan saya bergerak2 seluruh anggota..tak dapat dikawal... lepas tu rasa macam ada sesuatu datang untuk mencabut nyawa saya... rasa macam orang tanam kita...terdengar pelbagai bisikan.. masa tu dok tengah makan nasi la...ada ler cam ada org berbisik.."tak yah makan banyak lah...ko nak mati dah"....mimpi yang menakutkan...tetiba ajer berdebar2..tak dapat dikawal dan tak tahu apa sebabnya... rasa macam nak menagis jer...dah banyak tempat saya pergi berubat..macam2 kata tok bomoh... selalu ajer apabila tngk suami tu...rasa cam benci jer..jadi saya pon tak layan sangat ler dia...hidup dalam ketakutan... berharap sangat suatu hari nanti saya akan berjumpa dengan seorang hamba ALLAH yang boleh menyembuhkan penyakit saya ini..:pray::pray::pray:

audioslavefan Publish time 18-4-2006 03:39 PM

masya allah.. mcm ada org sakit hati je kat ko ni.. sedihnye dengar cite ko.. moga2 ko akan sembuh dlm masa terdekat ni.
tak penah dengar pasal raja bomoh ke? kan selalu kuar kat suratkabar perdana tu.. cuba lah kat raja bomoh tu.. aku tengok mcm ok je raja bomoh tu. mcm2 kes dia selesaikan.
disamping tu jgn tinggal solat pastu sebelum tido baca ayat kursi ye? :pray:

mc_nors Publish time 18-4-2006 04:11 PM

dua minggu lps ada ler g berubat kat K... dia ada cakap sebenarnya ada org tak senang kat family husband...sekarang ni dia nak marah sngt kat suami Nor..so, Nor ler yg terkena... klu dok kat umah mertua tu mcm2 yg berlaku...org berjalan atas bumbung..dengar suara...ketuk pintu..mcm2 ler..seram angat..masa aruah ayah ada lagi teruk..lagi seram..mcm berlaku..

Mr.Forensics Publish time 18-4-2006 07:39 PM

aku tatau kena sihir tu camner tapi lately aku takut nak tidur sebab asal aku lelap mata sekejap jer.....pastu ader rasa macam org kacau...aku try nak gerak...bukak mata....payah...last2 sekali aku jerit kuat sikit...baru leh terbuka mata aku...bdebar2 giler aku...

Cutie Publish time 19-4-2006 10:30 AM

aku pun kena gak..melalui telefon...call pukul 2,3 pagi...bila jawab, takde suara...ntah apa yg dihembus ntah...pastu terus aku jadi marah2....nangis....rasa nak bunuh diri pun ada...

puas berubat....dah tak tahan...

sapa ada pengalaman camni?

mc_nors Publish time 19-4-2006 10:34 AM

Nor pon kena gak..sekarang ni dok tengah berubat lagi..
macam2 timbul...macam2 perasaan timbul
Berdebar tiba2
Susah hati
Rasa macam nak mati
macam2 ler..
sungguh tak tertahan rasanya

Cutie Publish time 19-4-2006 04:26 PM

Originally posted by mc_nors at 19-4-2006 10:34 AM
Nor pon kena gak..sekarang ni dok tengah berubat lagi..
macam2 timbul...macam2 perasaan timbul
Berdebar tiba2
Susah hati
Rasa macam nak mati
macam2 ler..
sungguh tak tertahan rasanya

teruskanlah berubat Nor,
sambil tu...diri sendiri kena kuat...
pandai haku ngajar orang...
padahal bila kena tu....
aku nak zikir apa pun tak ingat dah masa tu

abas8888 Publish time 20-4-2006 01:18 PM

raja bomoh??
hati2.. kalu tak silap aku, dalam iklan dia kat suratkhabar, orang india pun ada jadi pembantu dia..:hmm:

mc_nors Publish time 20-4-2006 04:13 PM

teruskanlah berubat Nor,

betul tull.
bila kita lemah jer ..senang ler nak kena..
macam hari ni..nor rasa cam sedih jer..dah beberapa kali nangis hari ni...
berubat memang tak putus2..dah mcm2 org dah jumpa..insya Allah suatu hari nanti Allah akan bagi petunjuk...
bila melibatkan perasaan ni yg tak tahan...mcm2 rasa...
Pages: 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35
View full version: Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun