mYa Publish time 4-1-2006 11:13 AM

atur, camana perawat tu tambah santau semasa merawat..jahatnye..

aturcara Publish time 4-1-2006 11:21 AM

Mya,

Mak kita cakap..kebetulan perawat tu sebenarnya ..org yang buat santau pada bapa saudara kita pada awalnya..ni kawan dia yang buat santau/ade niat jahattula kenalkan...dia kenalkan perawat tu..kononnya dapat merubat santau katanya..rupanya lagi tambah...dah memang perawat tu kawan yang buat santau tu...sabo jela..rupanya kawan yang tikam kawan...kadang2 kwn2 tak leh percaya tau..depan kita baik..pijak semut tak mati..belakang kita...pijak gajah mati agaknye...

mYa Publish time 4-1-2006 12:39 PM

atur tepat sekali tu...kadang2 yang tak sangka tu la yang kita patut berhati2..lagi2 kalau org terdekat..tapi camana pun macam sikomeng kata..tiada yang lebih atas selain Dia..jadik kepada dia la kita bermohon..supaya kita sihat..lindungi kita dari gangguan jin dan syaitan..supaya yang 'nakal' ni bertaubat..ingatla dosa pahala...ada org ajar Mya..dalam doa kita selalu doakan org2 ni supaya jadi org baik2..ampunkan dosa2 dia..kita pun tak berdendam, hati pun tak sakit...

honeybee1802 Publish time 4-1-2006 02:25 PM

Originally posted by sikomeng at 3-1-2006 05:43 PM
ASM. Bila dengar cerita ada orang kena penyakit "buatan Orang" memang kita akan rasa sedih dan tumpang merasa susah. Saya doakan adik zamnie sembuh dari penyakit yang dihidap sekarang. Mo ...
betui gak kater ko komeng...biler ms kena serpihan2 skit nih pun..aku rs tensen...rs lagu yg sesuai mcm lagu hattan tuh..sakit yg datang..bla..bla..pehtu br ler aku mcm tersedar...aku terlalai rupernyer...ptt le agaknyer 'mende' alah setan tuh nak singgah kat aku kot.sebelum nih mak aku..adik aku kena,aku tak kena.ms tuh student.biasa le doa tak putus...nak lulus peksa le haper.solat hajat pun rajin(rajin dlm malas hehe)skang aku terleka ngan urusan dunia,terasa Allah tarik ketenangan hidup aku.mcm mYa gak..aku tingin nak idup eppy..mmg tensen idup,sbb performance keje haku drop giler...tp biler aku dgr ayat2 Quran Alhamdulillah mcm sejuk skit rs...tp skang nih aku slalu igt kata2 sorang ustaz/ustazah yg aku jumper dlm satu artikel,dia kater...mende2 gini datang ngan izin Allah, dan sembuh pun ngan izinNYa...insyaAllah...

mYa Publish time 4-1-2006 03:01 PM

yup setuju..

inazlina Publish time 4-1-2006 03:20 PM

abah penah kene sihir org lain, terpijak masa gatal kaki gi menjala kat belakang umah... tapi takde la meracau... jumpa bomoh siam, dia keluarkan dr kaki abah... ada benda warna hitam dia keluarkan, naz tak sempat tengok, masa tu kat opis... alhamdulillah... abah dah ok... bomoh tu ckp, itu org punya, abah terpijak, tapi memang ada org cuba sihirkan abah, cuma, abah ni rajin mengaji & berzikir, tu yg abah tak kena tu...

aturcara Publish time 6-1-2006 11:05 AM

ramai jugak yang jadi mangsa ni kan..tula kita tengok bangsa lain..lain caranya kalau busuk hati ni..tapi org melayu sinonim dengan "mengenakan org"..dengan guna ilmu hitam..hmm...harap2 cepatla insaf org yang buat cam tu ...

sikomeng Publish time 7-1-2006 02:06 PM

ASM.
Selamat menyambut Aidiladha. Moga keberkatan hari mulia jadi sebahagian daripada kita. Raya haji ni memang kena tengok bab korbanlah. BErkorban ni bukan benda senang, terutama kalau kena korban sesuatu yang kita sayang. Tak kiralah masa ke, harta ke, apa ke, bila kena berkorban payah nak kata. Tapi biasanya yang berkorban ni hero je. TAk kiralah dia orang kecik, besar, kuat, lemah, lelaki ke wanita. Sebab berkorban tak ada kene mengena dengan semua tu rasanya...
BAb ilmu hitam ni, memang dari dulu orang Melayu dah mahir dah. Sebenarnya kat tempat lain pun sama juga. Tak kesah lah kat mana ceruk dunia ni, hal puja memuja, bab sihir menyihir, bab naya menaya ni biasalah. Cuma nama antu tu beza-beza lah ikut tempat, walaupun hakikatnya sama saja. Kalau kat tanah melayu namanya nama melayu lah kot..?
Cuma yang saya agak risau bukanlah pasal antu tak nampak ni. Tapi bebudak kita yang semakin jadi antu sekarang. Jenis ni yang paling mudah merosak dan meranapkan sebenarnya. Kalau antu raya ke, boleh gak dihalau tapi kalau bebudak kita jadi antu kat jalanraya, sampai sekarang tak siapa dapat menghalaunya lagi...!
Kasian kat budak-budak umur muda yang terpengaruh dengan antu-antu tu semua, tak pasal-pasal jadi antu pulak. Moga kita semua terpelihara...
WaAllahua'lam.

Maxx Publish time 7-1-2006 02:26 PM

mat rempit ke maksud ko...hemm depa tu memang tak makan saman kot. Depa cuma akan stop kalu depa sendirik yg eksiden...tahap maut atau dah memang tak leh tunggang motor.

mYa Publish time 9-1-2006 10:49 AM

smlm waktu tgh makan cendol kat warong, ingatkan moto budak tu rosak..dia dok belek2 sambil bawak pelan2..rupanya mengejas nak buat stunt..bertuahla pasal nampak live org merempit..jalan atas tayar 1 jek...lagik betuah kalau dapat tgk dia tergolek..tapi tuhan masih nak selamatkan dia..stunt 30 saat..dok hidup lagi..Selamat Hari Raya AidilAdha kepada sume..tahun ni tak balik kg..tapi org kg dtg beraya..syiok aaa...

honeybee1802 Publish time 11-1-2006 10:53 AM

bdk2 mcm gitu dah msk dek antu kot..tuh dah jd antu..dah berkwn ngan depa dah..rupernyer pun semcm...depa tuh mmg takkan serik,selagik boleh tunggang motor.msk kubur baghu leh berenti agaknyer.terigt ada mat rempit kat kg dulu..2 bradik rsnyer..dah accident braper kali..last2 accident terperesuk msk bwh kete ke lori ntah..innalillah ler sorang...tp yg lain ngk sedar kejap jek..pehtu buat balik..
erm...haku nih mmg tgh berubat gak skang.ari tuh period,so aku mintak le laki aku bckan 3Qul utk aku b4 tido..pehtu dia plak yg kena tak leh tido..rimas..pehtu dia ckp kenkdg dia mcm takleh kwl kemarahan dia..eiii..'menatang' tuh nak try kat laki aku lak ker..ke maybe sbb pendinding dia tak cukup kuat lg?

mYa Publish time 11-1-2006 11:03 AM

isk ..honey..time period mmg suspen pasal solat pun tak leh..baca 3 qul sendiri tak leh ye? hari2 baca buat cam zikir..time period still tak leh baca ye?
hmm..marah tu mmg aaa..kena sabar jek..kekadang rasa nak lepuk org..tetanda la tuh...kalau nengok org pun rasa cam nak lesing jek..kena sabarkan diri la..

tembamgirl09 Publish time 11-1-2006 11:17 AM

baca 3 Qul ye...emm..bam nak buat nanti..bam dah buntu..mak bam semalam dgn harini meracau..muntah kencing kat tempat tido...air yasin dah naik lencun bam curah..berdoa..sabar je la..

mYa Publish time 11-1-2006 01:45 PM

bacala al fatihah , 3 Qul ngan ayat 9 Yaasin (Waja'alnamimbainiaidiihim.. sampai habis ayat)..lepas tiap2 kali solat..ini ayat ustaz di darul shifa ajarkan..
lepas tu kalau nak masuk rumah tu..bacalah ayat qursi, pastu buat2 cam meludah 3x ..kiri ngan kanan..then beri salam....niat dlm hati ..jangan ikut aku masuk....ini pun ustaz jugak yg ajar..

honeybee1802 Publish time 11-1-2006 01:56 PM

Originally posted by mYa at 11-1-2006 11:03 AM
isk ..honey..time period mmg suspen pasal solat pun tak leh..baca 3 qul sendiri tak leh ye? hari2 baca buat cam zikir..time period still tak leh baca ye?
hmm..marah tu mmg aaa..kena sabar jek..ke ...
tu ler mYa..mana tak saspens..ari nih g darul syifa..esoknyer dah period lak..adeh...tp tu ler..honey pun heran gak kat hubby apsal le dia hangin sesgt walaupun kesalahan honey kecik jek..

inazlina Publish time 11-1-2006 02:49 PM

org kene sihir tak tau kan dorang kene sihir? melainkan ada org yg ubatkan...

green_coffee Publish time 11-1-2006 04:47 PM

hulu...bismillah 5 tu baca bismillah 5 kali ker??

sikomeng Publish time 12-1-2006 12:40 PM

ASM. setahu saya, maaf kalau saya silap, Bismillah 5 ni adalah satu amalan yang biasa dibuat juga oleh orang-orang yang tahu. Tetapi bukanlah Bismillah macam permulaan Al-FAtihah tu diulang-ulang sebanyak 5 kali. Kalau buat gitu pun tak ada apa hal punya, elok jugak, dapat kebaikan baca Bismillah banyak kali :)
Bismillah 5 tu ada beberapa version, tapi yang common tentulah ada. Malah amalan yang dikaitkan dengan Basmallah ni banyak jugak. Ada Bismillah 5,6,7,9,11 dll lah lagi. Kebanyakan nya selalu diamal dengan "komponen" yang lain untuk melengkapkannya. Contoh mudah, macam intel centrino mobile tech. yang dok guna dalam laptop sekarang, komponen-komponen yang kena ada kalau saya tak silap, processor dia pentium M tu, ada chipset dia dan ada network connection dia. Kalu mis salah satu, tak jadilah "centrino" . Lebih kurang camtulah kot. So kalau nak memakai bismillah 5 contohnya, kenalah ada komponen lain yang melengkapkannya. Cuma yang menariknya ilmu Allah taala yang begini, kalu kita dok pakai bismillah 5 saja pun dah ok dah. Berkat dah tu, insyaAllah dan kalau kita amal betul-betul, mungkin lebih bermakna daripada orang yang tahu lebih banyak tapi tak berapa nak amal sangat...Ilmu Allah yang begini, tak boleh nak ukur macam benda yang nampak...
Elok juga amal Bismillah 5 ni. Kalau saya tak silap, antara khasiatnya boleh jadi pencegah racun macam santau lah. Boleh jugak jadi "komponen" dalam ilmu pelangkahan dll. yang banyak manafaatnya.
WaAllahua'lam...

mYa Publish time 12-1-2006 04:29 PM

bismillah 5 tu camana? cubala ajar
honey ..mmg la tuh...nak bagi org marah kita tak pun kita plak dok nak lesing org..bukan ke marah tu sipat syaitan...nak suruh manusia dok jadi lagu dia la..

sikomeng...ada betulnye cakap hang tu..cuba kalau kita dok weng jek..rasa cam terganggu jek pikiran ni..fikir..setan2 ni tak reti berenti ke nak kacau kita ...pehtu cuba baca ayat 9 surah yaasin tu..tengok plak makna dia..rasa cam selamat pulak..yakin tuhan tu akan tolong lindungi lah..lagik satu tu kalau rajin lah ..boleh bersolat tahajjud..doa dia tu.....aku berlindung kepadaMu dari gangguan jin dan syaitan..barulah kita sedar kecik nye kita ni...betapa hidup kita ni sebenarnye memang sepatutnye follow segala yg dah disuruh..ayat2 tu mmg turun untuk panduan kita ..mudah2an...cuma aku nak extend sket mende...kalau dapat doakan lah org2 yg jahil (yg amal ilmu2 yang tak baik ni..) supaya diampunkan dosa dia dan dapat hidayah..kadang2 rasa berat tu..sebab ade sket rasa sakit hati..tapi kalau hati dia jahat ..terus menerus tak dapat hidayah..memang kesian..sampai bila2 jahil...bila dia nak bertaubat ngan sedarnye?..bila pulak kita2 ni nak sihatnya...jadik win win situation la.....kita lebih kenal Dia, diorg pulang balik ke pangkalan jalan..amacam?

green_coffee Publish time 12-1-2006 05:12 PM

yer laa..kan bagus org2 yg suke buat2 org camni dapat hidayah n balik kepangkal jalan...jadi dorang2 ni x de laa sibuk nak dengki2 kat org jer..
Pages: 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32
View full version: Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun