CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: skimax2

hak anda sebagai rakyat penang???

Reply #15 skimax2's post

Setiap kali pengutip haram datang pura2 bantu adjust masuk parking lot, menyampah betul.
saya tiap kali pun pura2 buat tak nampak mrk, siap parking dan terus lock kereta, 1 sen pun tak nak bagi.
Nak calar kereta? Go ahead, kereta company yg heavy duty, tak kisah pun. Kadangkala depa akan maki2 atau ketuk tingkap, siap saya turunkan tingkap dan marah balik dgn nada yg kuat, tengok siapa lagi gangster..

Balas #21 herrhughie\ catat

memang dasyat, tapi disebabkan kebanyakan takut depa ni buat apa2 kat kereta depa time depa takdak kat situ sebab 2 lah depa terpaksa bagi jugak seringgit dua

[ Last edited by  skimax2 at 12-1-2009 09:03 AM ]

Masaalah kutip duit parking ni skrg aku rasa bukan diPG. saja tapi dimana mana saja .Asal letak kenderaan saja mesti kena huloq /(tak kira yang sah ka atau yang haram) mesti ada mamat yang mai lap cermin dengan tuala berkarat....

[ Last edited by  adam75 at 10-1-2009 09:37 AM ]

Balas #23 adam75\ catat

semua benda ni kena berbalik pada penguatkuasaan undang2, kebanyakan yg kutip ni tak mampu bayar saman pun dan kalau kena tangkap alamat masuk jail lah, kerajaan perlu ikut cara sesetengah negara seperti hukuman kerja berat atau hukuman khidmat masyarakat, bagi aku kalau kutip duit parking haram dah macam ugutan kepada pemilik kenderaan jadi memang perlu diujudkan makanisma pembenterasan habis habisan.

Reply #22 skimax2's post

kalau dia calar kereta company saya tak pe, tak sakit hati pun...janji nanti jgn bagi saya jumpa dia lagi..

[ Last edited by  herrhughie at 13-1-2009 10:51 PM ]

Balas #25 herrhughie\ catat

depa ni biasalah lepas calar depa mesti blah. tapi jangan risau esok kita p depa mesti ada kat situ lagi

Follow Us

Reply #26 skimax2's post

jgn ditangkap sudah...pasti akan saya kenakan...

MPPP ada bagi number telefon utk complain..kita complain sajalah sama ada pengutip parking haram / pengutip parking nak caj berlebihan..

baru mereka akan kurang/hilang

Balas #27 herrhughie\ catat

sorry to say la, mppp yg naik motor dok ronda saman org pun buat macam tak nampak kat depa ni, kalau telefon memang depa akan ambil report dan siasatan akan dijalankan, masa 2 org 2 pun dah blah, aku rasa benda2 macam ni depa(mppp) patut p undercover baru la kena getah mamat2 parking haram 2

Reply #28 skimax2's post

pengutip haram mmg mppp tak ambil tindakan lagi..tapi pengutip berlesen yg caj berlebihan dah kena diambil tindakan, contohnya, pengutip berlesen di gurney dah di tarik balik lesennya sebab caj parking tak mengikut rate yg dipersetujui.

Balas #29 herrhughie\ catat

betul kalau dulu kat gurney malam saja start dah caj ikut per entry@masuk parking lot, depa dah tak caj ikut jam. la ni oklah sikit depa dah ikut jam balik la

12
Return to list New