Hanafie Publish time 19-2-2007 02:26 PM

teringat bila ter`pregnant'(sebb tak plan tapi dah rezeki alrite la) anak ke4.Dlm 2bulan pertama aku ingatkan perut aku buncit hapa ntah coz badan memang size kecik jer..dalam 3 hari tu aku buat sit up..nak kempiskan perut konon, bila asyik mual2 tu yg gi check rupanya pregnant...fuhhhh sib baik laa baby alrite..mende laa aku ni..:lol:

Zack_Handyman Publish time 20-2-2007 01:30 AM

perut aku n bini aku sama naik nih... risaula...:funk:

SaraAlia Publish time 20-2-2007 11:27 AM

kena jaga2 tu ..:P

lizawpl Publish time 20-2-2007 09:41 PM

i pun dah cuba teh oolong dengan limau nipis tu. lepas minum tu badan jadi berpeluh macam lepas exercise. i baru cuba 2 minggu. belum timbang lagi berat badan, so tak tahu lah banyak mana teh tu berkesan. tp kalau nak cepat berkesan i rasa minum teh tu dan buat exercise lah kot. tapi i ni malas sikit nak exercise tiap-tiap hari seminggu 3 kali tu adalah.

hainina Publish time 21-2-2007 11:06 AM

Originally posted by blackmore at 17-2-2007 12:00 AM
...lermakkkkkkkkkk....patutlah perut makin boroi...selama nie aku ingat saling tindih menindih bley jugak tolong kempiskan perut yang buncit...chet!!...salah teknik plak...;P

:lol::lol::lol:

kamar22 Publish time 21-2-2007 11:24 AM

Reply #121 Hanafie's post

nasib baik baby lam perot tu kuat. mmmmm...slamat..

SaraAlia Publish time 21-2-2007 07:31 PM

la..sampai cenggitu jd nya..:lol:

Hanafie Publish time 21-2-2007 11:15 PM

Reply #126 kamar22's post

tu laa pasal..sekang saiz seluar jeans dah balik 28..tiap pagi sit up 40 kali..:loveliness:

waneeda1904 Publish time 22-2-2007 11:14 AM

uwaa... nak gak perut slim..
stat 2 minggu lepas ape yg eda wat.. eda x mkn nasik pun, stakat mkn roti wholemeal n mkn buah.. mmg rasa la skit perut x tebal mane.. mlm2 plak eda letak krim panas n balut ngn bengkung. x bukak pun. bukak bile tsedar mase tdo n rasa x selesa. kekeke.
tp mase tu panas nye dh xde la, perut mmg berpeluh2 la.
xde la rasa berlapis2 sgt kt pinggang.. ni nak duduk rasa x selesa n tgk perut sendiri pun ngeri....

ada pernah minum air jintan + halia.. tp yuksss!!! xlleh telan sgt. tu pun paksa minum n ada jus oren plak wat standby. hehe!!

pas ni nak try la oolong tea ni, skang ni ada la minum green tea. tp yg boh nye je.

polaris_girlz Publish time 23-2-2007 09:27 AM

hmmm.....nanti aku pun nak cuba lah beli teh ni...

ctsueraya Publish time 23-2-2007 10:25 AM

bagusler info korang nie

bagusnyer info korang2 nie
aku yg anak dara nie pun ader mslh camni...maklumlah semua tibai..macd,kfc,
mlm tadik pun baru bantai pizza hut n chicken wings:lol:
cuna mak tanya satulah kan
krim krim yang untuk langsingkan badan and kempiskan perut tue mmg berkesan ker?
kwn aku guna abdo choc biotherm, dia ckp berkesan
any comments?

lizawpl Publish time 23-2-2007 04:07 PM

bagi i lah, krim-krim slim ni i tak percaya sangat. ia boleh begi berpeluh sedikit aje. bayangkan lemak yang ada kat dalam badan kita ni dah bertahun-tahun, takkan bila pakai krim ni boleh membakar lemak dalam masa yg singkat

honeynuyun Publish time 23-2-2007 04:21 PM

masalah perut buncit ni mmg tak dapat nak elak...kalau mkn tak control,terus jd buncit..kalau mkn control pun,lama2 buncit gak.nuyun dah cuba mcm2 cara..tak berkesan langsung..tensionnya!!:L

polaris_girlz Publish time 26-2-2007 09:43 AM

Reply #133 honeynuyun's post

tu lah pasal control mkn ke idak...
buncit ttp buncittt.....
aarrggg menci nyerrr :L

diamondvii Publish time 26-2-2007 02:38 PM

aku pun nak try gak korang nyer petua tapi aku tak mampu nak kontrol nafsu makan. nafsu makan aku kuat sangat. aku takleh nak tengok segala makanan mesti aku nak balun punya. perut aku memang tak pernah rasa kenyang. camne nak kurangkan nafsu makan ni? nak tanya satu lagi petua2 korang ni sesuwei tak utk orang yg ada gastrik cam aku ni? takut nanti ada effect lak. tapi aku nak sesangat diet sbb perut aku buncit giler. mengalahkan ibu2 mengandung!:'(

honeynuyun Publish time 26-2-2007 04:24 PM

susah nak ckp..kita sama je..tp perut nuyun tak lah nampak mcm org mengandung..cuma byk lemak je;P mkn boleh control lg,tp kalau dah kontrol pun..still mcm tu gak,fedup jdnya:lol: dulu rajin gak sit up..tp tak nampak kesan,terus stop..malang sungguh:'(

kenari7117 Publish time 26-2-2007 04:34 PM

osim u-zap tu berkesan tak? ada sesapa yg dah cuba?

death_dealer Publish time 27-2-2007 12:27 AM

Originally posted by diamondvii at 26-2-2007 02:38 PM
aku pun nak try gak korang nyer petua tapi aku tak mampu nak kontrol nafsu makan. nafsu makan aku kuat sangat.

hehe bila ko lapa,
ko minum air banyak banyak.
bila perut dah full ngan air, mesti ko tak larat makan..
hasilnya ko akan kerempeng macam aku..
percayalah.. hauhauhau..

diamondvii Publish time 27-2-2007 09:05 AM

Originally posted by death_dealer at 27-2-2007 12:27 AM

hehe bila ko lapa,
ko minum air banyak banyak.
bila perut dah full ngan air, mesti ko tak larat makan..
hasilnya ko akan kerempeng macam aku..
percayalah.. hauhauhau..

aku jenis kuat minum air gak. cepat haus. minum camne pun tetap aku msh berselera nak makan. tapi takpe aku cuba ko nyer petua lagi.:)

joessy Publish time 27-2-2007 05:44 PM

kalu pkai alat yg ikat kt perut yg vibrate tu berkesan x?ala...yg jual kt smartshop ape shop tu...yg mcm tali pinggang tu...aku igt nk try yg tu arr...tp cam mahal la plak....
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: [MERGED] MENGATASI PERMASALAHAN PERUT BUNCIT