SaraAlia Publish time 27-2-2007 08:46 PM

kita try dah uzap..tak berkesan sangat la..
teringin tengok sauna belt kat dalam smart shop tu..

edaa Publish time 28-2-2007 11:37 AM

elop...

U all yg baru try minum tea ni mcm mana???da ada perubahan ke???citer la sket...

interested plak nak try :$

polaris_girlz Publish time 28-2-2007 11:52 AM

aku harap kalo aku amalkan minum tea ni..aku tak semakin kurus..
sbb aku dah semenangnyer kurus :L

honeynuyun Publish time 28-2-2007 12:52 PM

Originally posted by joessy at 27-2-2007 05:44 PM
kalu pkai alat yg ikat kt perut yg vibrate tu berkesan x?ala...yg jual kt smartshop ape shop tu...yg mcm tali pinggang tu...aku igt nk try yg tu arr...tp cam mahal la plak....

nak kata berkesan,mmg tak berkesan..kat tempat kerja nuyun ni..dah ramai yang guna..tp mcm tu gak,duk bergetar je..kempisnya tak;P

nbv4677 Publish time 28-2-2007 05:36 PM

Aku pulak tak kisah...Malahan berbangga dengan keboroian aku. Heh heh heh...;P

flowerjun Publish time 1-3-2007 09:38 AM

flower penah try minum teh pekat (teh biasa tu) dgn perahan limau nipis... wat seminggu... pehtu bila membuang keluar darah...ambik engko... sian kat perut... terus stop...

korang yg minum tea+limau tu xde side effect ke?

True-X Publish time 1-3-2007 11:07 AM

Reply #146 flowerjun's post

ko minum time perut kosong ker?

flowerjun Publish time 1-3-2007 11:35 AM

Reply #147 True-X's post

minum lepas makan...

perut flower jenis sensitive kot...kalo salah makan pon... flower la org pertama yg sakit perut...

polaris_girlz Publish time 1-3-2007 12:13 PM

Reply #146 flowerjun's post

eeeekkkk takut nyerr :funk:

honeynuyun Publish time 2-3-2007 09:33 AM

Originally posted by flowerjun at 1-3-2007 09:38 AM
flower penah try minum teh pekat (teh biasa tu) dgn perahan limau nipis... wat seminggu... pehtu bila membuang keluar darah...ambik engko... sian kat perut... terus stop...

korang yg minum tea ...

nuyun pernah cuba minum sirap limau je tiap2 hari..kononnya nak kempiskan perut,alih2 kena gastrik:L aduusss,nak hilangkan penyakit,datg penyakit lain plak:'( minum tea tak pernah lah dlm proses dietkan diri.kena usaha lagi..chaiyok chaiyok chaiyok:lol:

gerut-gerut Publish time 3-3-2007 10:59 AM

Ala..rules dia 'in' and 'out' kena balance la. kalau yang 'in' (makan) tak balance dengan 'output' (tenaga yang digunakan, exercise, keje etc.), 2yg berat badan bertambah@buncit@boroi..:lol:

gerut-gerut Publish time 3-3-2007 11:04 AM

Lagi satu, berat badan yang hyper berlebihan a.k.a obesity meningkatkan risiko mendapat penyakit-penyakit kronik, diabetes, hpt, jantung..2yang dok hangat isu makanan segera coz dump at lot of energy, fat,sodium, sugar etc. :C

lizawpl Publish time 3-3-2007 11:27 PM

:lol: :lol: nuyun, chaiyok chaiyok chaiyok. i dah cuba minun teh limau. memang membantu. dan sekarang ni i makan nasi dengan lada hitam sama lauk tp tak ambik kuah. lepas makan terus berpeluh. i dapat idea ni daripada kawan i, sebelum berkahwin dulu dia memang tergolong dalam golongan obest, tapi selepas bersalin, masa dalam pantang tu dia amalkan makan nasi dengan lada hitam ni. sekarang ni dia dah slim giler.perut leper aje, tu i cuba jugak ni .

SaraAlia Publish time 4-3-2007 11:52 AM

cam menarik je petua nie.. :cak: sure ok kan sbb org dalam pantang amalkan..
yeah..tengahari nie jugak nak amalkan..

pinkunoneko Publish time 5-3-2007 11:00 AM

senaman apa yg bagus n cepat utk kasik berat badan turun/perut pun turun eh? saya baru start main badminton seminggu skali. cukup ke tak? nak jogging takde masa ingat nak wat skippinglah every day. cukup ke tak camtu eh?

honeynuyun Publish time 5-3-2007 12:21 PM

Originally posted by lizawpl at 3-3-2007 11:27 PM
:lol: :lol: nuyun, chaiyok chaiyok chaiyok. i dah cuba minun teh limau. memang membantu. dan sekarang ni i makan nasi dengan lada hitam sama lauk tp tak ambik kuah. lepas makan terus berpeluh. i...

wah!!dah berapa lama amalkan petua ni..lada hitam tu tumbuk dulu ke?adusss,makan nasi mcm dlm pantang jer;P untuk awk jugak liza..chaiyok,chaiyok,chaiyok..:lol:

honeynuyun Publish time 5-3-2007 12:34 PM

Originally posted by pinkunoneko at 5-3-2007 11:00 AM
senaman apa yg bagus n cepat utk kasik berat badan turun/perut pun turun eh? saya baru start main badminton seminggu skali. cukup ke tak? nak jogging takde masa ingat nak wat skippinglah every da ...

biasanya org buat sit up..tp kena dengan cara yg betul la..ada jgk yg buat sit up pun tak berkesan.elok bersukan n joging..tp kena maintain lah..jgn buat hari ni,esok tak buat.alih2 nak turun berat badan..tunggu berjanggut pun tak turun berat tu.;P

pinkunoneko Publish time 6-3-2007 10:44 AM

Reply #157 honeynuyun's post

masalahnya saya takleh sit up..tak ter'up' hehehehe..memang takleh bangun..last2 sakit belakang jer..

ctsueraya Publish time 6-3-2007 11:14 AM

lada hitam tue mmg petua org dulu2
mkcik2 aku yg lepas bersalin mmg makan nasi ngn lada hitam nie lah kan
anak dara pun leh amalkan ek?
nak try gakler kalau cenggitu
janji perut kurang kebuncitannya:P

SaraAlia Publish time 6-3-2007 08:27 PM

Reply #159 ctsueraya's post

boleh punya..ini tak de pantang larang ape..just jangan tahap "terlampau" dah la..karang panas satu badan..sendri mau ingat la :lol:
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: [MERGED] MENGATASI PERMASALAHAN PERUT BUNCIT