edot_jamil Publish time 27-7-2007 11:49 AM

Reply #98 gladious_KY's post

dobi kurang sesuai utk dijadikan sebagai side income...

pekerja terpulang lah..kalau dah maju kene ada ramai..kalau baru bukak kita sorang pun boleh handle...

ya saya boleh uruskan mengenai pembelian mesin mesin dan barang barang lain

tu kira package lah...yg harga memula tu utk package mahal sket...yg no dua tu murah sket...so kita pilih laa yg mana sesuai dengan modal kita..

edot_jamil Publish time 27-7-2007 02:35 PM

tarikh kursus bulan ogos telah ditetapkan pada 18/08/07 dan 19/08/07 ini..sesiapa yg berminat boleh daftarkan diri dengan menghantarkan butiran seperti nama penuh dan no talifon ke email saya di edot_jamil@yahoo.com...

sebarang pertanyaan bolehlah talifon saya di

012-2292907 jamil ahmad

ataupun 0122850003 firdauz ataupun 017-2192985 nurulhuda..

terima kasih

gladious_KY Publish time 27-7-2007 04:16 PM

Reply #100 edot_jamil's post

saya berminat melakukan bisnes ini tetapi saya tidak mahu melepaskan kerja yang saya lakukan sekarang...

pada pendapat en edot?

wajar atau tidak sekiranya saya mengambil seorang pekerja yang boleh menjaga kedai ini...dan saya hanya memantau....setelah selesai kerja opis barulah saya dtg ke kedai..

saya bercadang juga ingin melaksanakan bisnes ini secara perkongsian bersama rakan..

minta nasihat dari en edot........

terima kasih..

edot_jamil Publish time 29-7-2007 02:56 PM

dari pengalaman adalah kurang sesuai..tetapi jikalau boleh mendapat pekerja yg boleh dipercayai..apa salahnya...begitu juga dengan perkongsian..tidak digalakkan...

kalau sayang sgt nak lepaskan pekerjaan..saya cadangkan kalau yg dah berkahwin..biar bini kita yg run bisnes..the best partner is your wife...

inilah pendapat saya...

silverchair959 Publish time 29-7-2007 06:07 PM

wah...bernas betul lah pendapat en edot nih...suruh wife run kan...tp kalo masih bujang camner yerk :loveliness:

edot_jamil Publish time 30-7-2007 07:33 AM

kalau bujang tu kene kawen cepat cepat lah...;P

rileks Publish time 31-7-2007 11:08 AM

ade sijil tak sertai krusus ni ?

rileks Publish time 31-7-2007 11:25 AM

Originally posted by rileks at 31-7-2007 11:08 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
ade sijil tak sertai krusus ni ?

dah baca balik..dah dpt jawapan..
en.jamil cek email..sy dah register utk krusu 18~19 tu

gladious_KY Publish time 1-8-2007 02:18 PM

Reply #103 edot_jamil's post

:lol: :lol: :lol:ni yang payah ni suruh kawen...

en edot..saya memang dah berangan yang sangat nak buka kedai dobi ;P :$

tapi tulah mungkin secara perkongsian...en edot kater tak sesuai..

saya tak mau lepaskan kerja..en edot kater pun tak sesuai...:'( :'(

:mad: :mad:saya ingin menjalankan bisnes ni utk jangka masa panjang..;P ;P

mungkin setahun pung lum balik modal kalau saya upah orang jalan bisnes ni..betul tak??

yelah nak bayar gaji dier laie...

kalau secara perkongsian apa yang tak elok nyer yeaaa..?

edot_jamil Publish time 2-8-2007 07:47 AM

ok saya dah check email..thanks...

hmmm bukan lah saya cakap perniagaan dobi terus mustahil utk awak lakukan cuma agak sukarlah..sbb dobi ni adalah satu bisnes yg melibatkan cash setiap hari..dan juga jenis perkhidmatan..jika awak mempunyai seorang pekerja yg boleh dipercayai apa salahnya...

mengenai perkongsian pula..macam mana?
1)adakah awak dan rakan partner awak dua dua kerja ?ataupun
2)salah seorang je yg kerja dan sorang lagi akan jaga dobi...

jikalau plan awak adalah yg no 2 tu...boleh dikatakan confirm susah nak lakukan perniagaan dobi..ini semua adalah dari pengalaman ye..sbb apa rakan awak tu akan rasa "aku kerja penat penat dia datang hujung bulan nak collect duit jer:shakehead3:"..tak pun"yg menghadap customer aku...yg kene marah ngan customer aku..yg run bisness tiap tiap hari aku, dia jaga hujung minggu je tu pun kenkadang je ada...tapi hujung bulan dia timbul nak mintak separuh duit aku:@"...so ini adalah soalan soalan yg akan timbul kepada rakan anda yg kerja tu..ini adalah sifat manusia ye..mmg tak boleh nak buat apa apa...unless awak dan rakan awak tu terlampau ngam mengalahkan adik beradik...hehe ;P ada juga network kami yg berniaga secare berkongsi dan berjaya ( tu pun 1 je dalam 70 )..kalau nak tau tips dari mereka..saya bgtau nama dobi dan juga contact no. kalau nak belajar bagaimana mereka jalankan bisness dobi ni secare perkongsian...

kalau jenis partner yg awak nak plan tu adalah jenis no1...kene carik pekerja yg boleh diharaplah...then awak dan partner awak kene sama sama susah dan sama sama senang...pastikan tiada sorang pun yg terpaksa kerja lebih..sbb nanti soalan soalan di atas akan timbul kembali...

ni semua adalah pandangan saya ye...:)

ntah laaa perniagaan yg sesuai utk berkongsi..saya pun tak tau...

semoga berjaya...:)

gladious_KY Publish time 2-8-2007 11:11 AM

Reply #109 edot_jamil's post

mekasih en edot......:$

:lol: :lol: :lol: ....saya akan berbincang dgn rakan yang ingin dikongsi...saya yakin masalah yang mcm en edot tu akan dielakkan...

:loveliness: :loveliness:rakan kongsi saya sangat tolenrasi..saya tak bercadang mengambil hampir separuh keuntungan sekiranya dier bersedia melepaskan kerjaya dier..

mungkin 25-30% dari keuntungan dah 70% milik dier...saya akan ke kedai dan menjaga kedai selepas kul 5 hingga lah ditutup..

saya masih mahu berbincang secara terperinci..insyAllah...saya akan berhubung dengan en edot utk menghadiri kursus..

edot_jamil Publish time 6-8-2007 07:11 AM

ok semoga awak dan rakan awak berjaya...

kurus dobi utk tarikh 18 & 19 ini saya terpaksa tunda ke tarikh 25 & 26 ogos ini..saya ada hal yg takdapat saya elakkan..mohon maaf atas segala kesulitan...

semoga yg berminat tu dapat hadir pada tarikh yg berkenaan...sekali lagi saya minta maaf..

jamil ahmad

e-dots laundry station

ilham12 Publish time 6-8-2007 07:41 PM

OK En Jamil,
masuklan nama saya..
email dah hantar.

edot_jamil Publish time 6-8-2007 07:56 PM

ok..

di sini ada satu pengumuman ye...kursus hujung bulan ini adalah kursus yg terakhir utk tahun ini...sebab saya mmg tak buat kursus pada bulan ramadhan dan syawal....jadi lepas 25 & 26 ogos ini kursus akan di adakan pada awal tahun 2008...

harap maklum...:)

silverchair959 Publish time 6-8-2007 10:02 PM

tahun 2008 ?? lamer nyer huhuhuh....

edot_jamil Publish time 7-8-2007 08:47 AM

Reply #114 silverchair959's post

apa boleh buat..bukan saya boleh kawal masa...:)

adiraa Publish time 7-8-2007 03:08 PM

En. edot,

Tlg masukkan nama: Anuar bin Mohd, No. 14 tmn kolej baru, bentong pahang.
Lepas tu kursus tu sampai malam ke? kalau nak masukkan deposit, pls emial balik no accout kat norisaa@yahoo.com atau nak walk in boleh ke? so i boleh depositkan...

mmg dah lama tunggu utk kursus ni.. nak tunggu mara buat kursus.. nak cukup korum...

edot_jamil Publish time 8-8-2007 09:26 AM

Reply #116 adiraa's post

ok nanti saya akan hubungi encik anwar melalui email...terima kasih

silverchair959 Publish time 8-8-2007 11:25 AM

en edot..kat dobi en edot bleh antar robe tak...robe konvo tuh hehehhe

edot_jamil Publish time 9-8-2007 01:08 PM

semestinya bolehh..special price lagi..rm12 je tempat lain rm25 ....nak antar ke?hehe
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: DOBI [MERGE]