zamri_dobi Publish time 19-9-2007 04:32 PM

Assalamualaikum semua...

sempena ramadan ini, saya dengan ini membuat promosi discount 5 % bagi setiap package yang dinyatakan di awal post.
Tawaran ini sah sehingga 30 november 2007.

Sekiranya ada yang berminat untuk membuat pinjaman melalui badan kerajaan seperti TEKUN, MIDF, MARA, SME dan sebagainya,
untuk kertas kerja " business plan " saya boleh bantu.

:) Selamat Berpuasa dari kakitangan Z&Z Network Trading

danielamri Publish time 20-9-2007 01:09 AM

Reply #19 zamri_dobi's post

taklimat nyer kat mane???

taman lestari perdana tu ke??

zamri_dobi Publish time 20-9-2007 08:38 AM

Taklimat dan latihan diberikan di office Taman Lestari Perdana, di area Jaya Jusco Equine Park.

edot_jamil Publish time 2-10-2007 09:27 AM

Reply utk bugger dan silverchair959

terima kasih banyak banyak atas support yg anda berikan...

reply utk pinebiru

boleh sememangnya tiada masalah....

reply utk joan3036

penang island masih ada potensi yg amat besar..dan sewanya masih di dalam kadar kemampuan jika hendak dibandingkan dengan kawasan kuala lumpur...dengar cerita bisnes dmama dobi dah mula maju..apa pun berita yg terbaru saya belum dapat lagi.. dah lama tak turun ke area penang nih..

mesin mesin yg wajib seperti yg diterangkan sebelum ini adalah...mesin basuh,pengering dah sterika...

terima kasih reezyfrayna atas komen dan nasihat anda..tips tips yg diberikannya mmg betul dan perlu di ambil kira...sememangnya dobi encik azif ni adalah antara dobi yg unggul di area bangi ini..semoga murah rezeki dan terus maju...

reply utk mig29n

boleh apa salahnya...tapi pulangan kurang laa sket...hantar kepada dobi yg ada mesin dan dapatkan komisyen laa dari dobi yg awak hantar tu...berapa percent?terpulang kepada dobi itu..

reply utk shulie72

boleh..tiada masalah..

jenifercute Publish time 2-10-2007 10:16 AM

En Jamil,

saya ada pertanyaan sikit tentang bil api and air???

dalam masa sebulan agak2 berapa banyak yang perlu kita bayar??

TQ

johan3036 Publish time 2-10-2007 09:31 PM

En. Jamil, jadi bila kursus yg terdekat masih kekal pada awal tahun depan ke? Kalau bleh di cepatkan selepas raya ke lebih bagus.

Saya ada pegi blog en. jamil kat situ ada mention 1 mesin yg 2 in 1 maksudnya wet & dry clean, so far bagai mana hasil dari mesin tu ok ke tak kalau compare dgn mesin yg seperate wash?

Sekian

ayfa Publish time 3-10-2007 07:43 PM

bro jamil,

saya dah de modal dlm 20k...
tp xdpt tmptyg sesuai lg la...
kaw dlm target gombak...dekat dgn UIA
UNISEL baru, tp takut xleh jln...
any suggestion?

cenggitu Publish time 7-10-2007 10:31 PM

waaa.....teruja betul nak buat this business...actually lama dah, me n hubby dok cakap nak wat dobi business ni..tapi taktau cara & tak mencari caranya pun..ni dah nampak jalan so excited betul.
I'm planning to opt for VSS so i can use the money to bukak this business using own money. Maklumlah, nak jadi stay at home mum ajer kang takde income pulak..so really hope this will work.
En Jamil I've email u my contact number so nanti once u have your classes back, pls notify me ye..:) ..

elninhamfz Publish time 18-10-2007 10:57 AM

aku pun rasa macam berminat gak....

fatihah1991 Publish time 24-10-2007 10:23 PM

-deleted- salah post

[ Last edited byfatihah1991 at 27-10-2007 01:35 PM ]

edot_jamil Publish time 27-10-2007 01:53 PM

reply utk jenifercute

bil air saya dalam rm250 sebulan..dan bill air dalam rm600

reply utk johan3036

hasilnya??sgt lumayan...

reply utk ayfa..

saya cadangkan cik ayfa kumpul lagi wang..sekurang kurangnya 30k ke 40k...
mmg boleh bukak dobi dengan rm20k akan tetapi budget amat lah limited..
kene beranilah kalau nak meniaga...kalau takut takut mmg susah nak meniaga..

reply utk cenggitu

ok..amatlah di alu alukan...:)

reply utk elninhamfz

terima kasih sbb berminat

reply utk semua ahli ahli forum

Sempena hari baik bulan baik ini saya sekeluerga ingin mengucapkanselamat hari raya serta maaf zahir & batin kpd semua ahli-ahliforum. Saya juga ingin mengambil kesempatan ini utk memaklumkan bahawakursus dobi seterusnya hanya kan di adakan di tahun hadapan (januari2008) insyallah di atas seba-sebab berikut:-

a) Saya sertaisteri akan berangkat ke tanah suci mekah utk menunaikan haji pad 20hbNovember dan kembali ke tanah air pada 30/12/07 dgn izin Allah.

Memandangkankesuntukan masa bagi membuat persiapan, maka saya kadangkala tidaksempat melayan persoalan2 anda dan sekali lagi saya sekeluarga inginmemohon maaf ke atas apa yg berlaku.

Dgn yg demikian segalapertanyaan bolehlah dikemukan kpd anak saya muhammad firdauz (edot)yang munkin dapat menjawab serba sedikit segala persoalan anda. melaluitel beliau 012-2850003 atau pun melalui forum ini.

Salam.

woh_getoh Publish time 28-10-2007 03:13 PM

alhamdulillah... semoga bro jamil selamat pergi dan pulang dan mendapat haji yg mabrur.. ameen...

edot_jamil Publish time 1-11-2007 07:53 PM

as'kum semua...

saya firdauz..mewakili encik jamil utk sementara waktu ni ye...harap harap saya dapat lah jawab soalan soalan yg bakal anda semua tujukan...

so mulai hari ni yg akan reply msg msg anda semua adalah saya dan bukannya encik jamil...jadi saya harap jawapan jawapan saya dapat memuaskan hati..apa apa kesilapan saya minta maaf awal awal...sememangnya jika di bandingkan ilmu dobi antara saya dengan ayah saya jauh berbeza..apa apa pun saya akan jawab sebaik mungkin...

utk bro woh_getoh terima kasih banyak banyak doakan keselamatan bapa dan mak saya..semoga mereka mendpat haji yg mabrur..insyaAllah...

firdauz jamil
(b/p jamil ahmad)
5433 jalan j9,
taman melawati,
53100 kuala lumpur.

nurun04 Publish time 17-11-2007 08:58 PM

minat dgr ttg dobi ni...

so, nxt kursus kena tnggu en jamil blk le yer....

edot_jamil Publish time 21-11-2007 08:08 AM

yup...kalau kene mengene dengan kursus terpaksalah tunggu tahun hadapan....tapi kalau soalan soalan biasa tu saya akan cuba jawab sebaik mungkin...

edot_jamil Publish time 21-11-2007 08:09 AM

-deleted-sorry doubleposting

[ Last edited byedot_jamil at 21-11-2007 08:10 AM ]

mylow Publish time 21-11-2007 12:04 PM

en.firdaus,
saya berminat nak join kursus.tapi, lambat lg..
so, ada tak cntoh kertas kerja dobi?
nak try study n prepare for loan..

edot_jamil Publish time 21-11-2007 12:47 PM

Reply #153 mylow's post

maaf..saya tiada kertas kerja...boleh mintak example kat agensi yg anda nak apply loan tersebut

braun Publish time 21-11-2007 02:14 PM

saya berminat nak buat business dobi.. tapi masa rasa takut dan khuatir...

nak tanya:

1. semua pakaian diterima ke termasuk pakaian dalam
2. kalau kita tak ada servis dry cleaning, mana nak antar? takkan nak kata kita tak buat
3. cara cuci karpet mcm mana? ada mesin khas ke? tempat jemur dan sebagainya.. kene cari tempat ke?

thanks

edot_jamil Publish time 23-11-2007 07:31 AM

sesetengah kedai..dia tak terima basuh pakaian dalam ni....tapi kedai saya terima...yg pasal dry cleaning tu...kene cariklah kat area berdekatan dobi anda..saper yg buat dry clean servis..normally you will get 40% off the market price ( tapi kene tgk kawasan laaa) ada yg bagi ada yg tak bagi...

yup...kalau nak cuci carpet mesti ada mesin khas tempat jemur dan lain lain....selalunya dobi tak buat cuci carpet nih..dia akan subkan ke third party...

firdauz jamil
e-dots laundry station
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18
View full version: DOBI [MERGE]